Skip to main content

Jaunumi

Talsi

Ko redzēt, ko darīt un ko piedzīvot Talsos 5 idejas nedēļas nogalei

Talsi ir burvīgs ceļojuma galamērķis, ko noteikti vēlēsies apmeklēt vēl un vēl. Kāpēc? Tā ir vieta, kur pavadīt mierpilnus atpūtas brīžus, iepazīt novada kultūru un baudīt neaizmirstamas dabas un vēsturiskās vērtības.

Talsi piedāvā daudzveidīgas atpūtas iespējas dažādām gaumēm, turklāt arī pasākumu organizēšana Talsos var kļūt par īstu piedzīvojumu darba kolektīviem! Ja dodies apskatīt Talsus nedēļas nogalē, piedāvājam 5 interesantas apskates vietas, ko būs interesanti apmeklēt gan individuālajiem ceļotājiem un draugu kompānijām, gan ģimenēm ar bērniem. 

  1. Talsu Radošā sēta

Talsu Radošā sēta – Talsu Tautas nama iekšpagalms – ir pilsētas radošuma centrs, kur pulcējas vietējie mākslinieki, radošie uzņēmēji un kultūras entuziasti. Apmeklētājiem Talsu Radošā sēta piedāvā plašas iespējas baudīt mākslu, iegādāties unikālus amatniecības izstrādājumus, apmeklēt kultūras pasākumus un pat piedalīties radošajās darbnīcās, lai pašiem radītu savus mazos mākslas darbus. Šeit notiek dažādi radošie pasākumi, izstādes, mākslas performances un koncerti, nodrošinot aktīvu kultūras dzīvi pilsētā. Ja vēlies izbaudīt vietējo kultūras dzīvi un mākslu, noteikti dodies uz Talsu Radošo sētu!

  1. Talsu ezera promenāde

Talsu ezera promenāde ir viena no gleznainākajām vietām Talsos, kas pavisam noteikti patiks ikvienam nesteidzīgas atpūtas baudītājam. Labiekārtotā promenāde kalpo par lielisku pastaigu vietu, ko iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan arī pilsētas viesi. No Talsu ezera promenādes paveras burvīgi skati uz vecpilsētu, kā arī Pilskalnu, Baznīckalnu un Ķēniņkalnu. Tāpat šeit varēsi palūkoties uz greznu strūklaku un apskatīt vides mākslas objektu „Latvijas saule”, ko veidojis tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs.

  1. Deviņkalnu disku golfa parks, minigolfs un loku šaušana

Talsi ir daudzpusīga pilsēta, kas piedāvā ne tikai daudzveidīgus kultūras pasākumus un mierīgu atpūtu, bet arī iespējas aktīvās atpūtas cienītājiem. Ja vēlies izkustēties vai iepazīt disku golfa spēli, noteikti dodies uz Deviņkalnu disku golfa parku. Šis ir ideāls galamērķis gan pieredzējušiem disku golfa spēlētājiem, gan tiem, kuri vēl nav pazīstami ar šo aizraujošos sporta veidu. Disku golfs atšķiras no tradicionālā golfa ar to, ka šajā sporta veidā tiek izmantoti diski, nevis mazas bumbiņas. Tas padara spēli daudz brīvāku un dinamiskāku, tāpēc daudzi izvēlas šo sporta veidu kā alternatīvu tradicionālajam golfam. Deviņkalnu disku golfa parkā ir pieejama inventāra noma, taču diskus var ņemt līdzi arī pašiem. Papildus disku golfam varēsi spēlēt arī minigolfu un loku šaušanu. Tā ir aizraujoša izklaide, ko baudīt kopā ar ģimeni un draugiem!

  1. Ķēniņkalns

Ķēniņkalns ir viens no populārākajiem Talsu galamērķiem, jo šī labiekārtotā atpūtas vieta sniedz iespēju doties nesteidzīgās pastaigās un iepazīt Talsus un to apkārtni. No Ķēniņkalna paveras elpu aizraujošs skats – lieliska panorāma uz apkārtni, ieskaitot Talsu ezeru. Tāpēc, ja tev patīk aktīvā atpūta, fiziskās aktivitātes un vēlies tuvāk iepazīt Talsu apkārtni, dodies apskatīt Ķēniņkalnu!

  1. Talsu novada muzejs

Kāds ir labākais veids, kā iepazīt konkrētā novada kultūrvēsturi un mākslu? Protams, apmeklēt novada muzeju. Talsu novada muzejs piedāvā apskatīt dažādas ekspozīcijas, tostarp kuršu arheoloģisko priekšmetu kolekciju, etnogrāfiskus priekšmetus un citas ekspozīcijas. Muzejā ir apskatāmas arī mākslas izstādes, pieejamas ekskursijas, dažādas atraktīvas un izglītojošas aktivitātes ģimenēm.

Novēlam lielisku un iespaidiem bagātu Talsu pilsētas apmeklējumu!

Talsi