Talsu novada muzejs

 

Talsu novada muzejs apmeklētājiem slēgts

Aktualitātes Talsu novada muzejā

Izstāde “Krāsaini ziedi” Kad ārā aiz loga ir pelēks un nemīlīgs, istabā gaismu un krāsas var ienest ar skaistu, apgleznotu trauku palīdzību.
Talsu novada muzejā ir bagātīga keramikas, porcelāna un stikla trauku kolekcija. Muzeja Izstāžu zāles logos redzami daži priekšmeti no šī kolekcijas. Tos vieno krāsaini ziedu rotājumi, un tie ir gan fabriku, gan amatnieku darināti. Priekšmeti gatavoti 19. gs. beigās un 20. gs.

Caur Talsu novada muzeja Izstāžu zāles lielajiem logiem tuvplānā ir aplūkojamas 1941. gada jūnija un 1949. gada marta deportāciju upuru piemiņas lietas.

Virtuāli ir apskatāma Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītā izstāde “Es esmu pārnācis mājās” – https://www.talsumuzejs.lv/izsutito-pieminai/

Muzejs piedāvā attālināto nodarbību “Krasta banga”, kurā stāstīts par deportāciju 1949. gada martā – https://www.talsumuzejs.lv/izglitojosa-programma-krasta-banga

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstāde “Atjaunotās vērtības” ir apskatāma virtuāli: digitālajā stendā ārpusē pie muzeja, administratīvā centra (līdz 16. 04.) un muzeja mājas lapā:
https://www.talsumuzejs.lv/atjaunotas-vertibas-latvijas-tekstilmakslas-asociacijas-izstade/

Sekojiet muzeja aktivitātēm neklātienē muzeja mājas lapā un sociālajos tīklos:

https://www.facebook.com/talsumuzejs/

https://www.draugiem.lv/talsumuzejs/

Talsu novada muzejs atrodas vienā no skaistākajām, vēsturiski nozīmīgākajām ēkām pilsētā un aicina iepazīt novada kultūrvēsturi, dabu un mākslu.

Talsu novada muzeja ēka būvēta augstākajā pilsētas pakalnā -Tiguļu kalnā – 19. gadsimta beigās neoklasicisma stilā kā baronu fon Firksu pilsētas māja Villa Hochheim. Vēsturiskajā ēkā ekspozīcijās un izstādēs iespējams izzināt novada vēstures, mākslas un dabas vērtības, līdzās esošās krājuma ēkas izstāžu zālē apskatāmas jaunākās mākslas izstādes. Muzeja apkārtni ieskauj jau barona laikā iekārtotais dendroloģiskais parks ar vairāk nekā 300 kokaugu sugām.

Muzejā apskatāmas ekspozīcijas:

  • Kuršu arheoloģisko priekšmetu kolekcija un novada senvēsture
  • Etnogrāfiskie priekšmeti, kas raksturo latviešu dzīvesveidu 19. gadsimtā
  • Latvijas valsts dibināšana un nacionāli tautiskā stila izpausmes
  • Aizsargājamās dabas teritorijas Talsu novadā, tajās esošie savvaļas augi un  dzīvnieku sugas

Katru mēnesi muzejā apskatāmas divas mākslas izstādes.

Piedāvājumā:

  • atraktīvas un izglītojošas nodarbības skolēniem, ģimenēm un pieaugušajiem
  • ekskursijas muzeja teritorijā, parkā un Talsu novadā
  • programma jaunlaulātajiem
  • svinību un konferenču telpu noma

 

Mīlenbaha iela 19, Talsi, Talsu novads
57.242443,22.602955 +371 29102628