Skip to main content

Jaunumi

Ziemas bilde sākumlapai

Idejas aktīvai laika pavadīšanai dabā

Šobrīd īpaši aktuāla ir laika pavadīšana dabā. Tāpēc esam apkopojuši idejas ko darīt, ko redzēt Talsu novadā. Ieskaties un un smelies iedvesmu savām brīvdienām. Slēpo Talsu novadā Šogad ziema mūs īpaši lutina. Arī sniega kārta ir pietiekoši bieza un Talsu novadā tapušas vairākas slēpošanas trases. Vai var būt vēl labāks veids kā aktīvi pavadīt laiku […]

Šobrīd īpaši aktuāla ir laika pavadīšana dabā. Tāpēc esam apkopojuši idejas ko darīt, ko redzēt Talsu novadā. Ieskaties un un smelies iedvesmu savām brīvdienām.

Slēpo Talsu novadā

Šogad ziema mūs īpaši lutina. Arī sniega kārta ir pietiekoši bieza un Talsu novadā tapušas vairākas slēpošanas trases. Vai var būt vēl labāks veids kā aktīvi pavadīt laiku ziemā? Ņem savas slēpes vai iznomā inventāru un dodies slēpot!

Dodies pārgājienā pa Talsu pauguraini

Aicinām Tevi doties patiesi skaistā un ziemīgā pārgājienā pa Talsu pauguraini. Maršruts ir 18km garš, tāpēc ieplāno laiku piknikam ar siltu dzērienu!

Uzkāp kādā no 9 Talsu pakalniem

Cik no Talsu deviņiem pakalniem Tu esi pabijis? Visos? Mēs tā ceram. Ja tomēr nē, tad šis būs īstais laiks, kad apmeklēt Talsu deviņus pakalnus. Iesakām līdzi paņemt ragaviņas, jo no pakalniem var ne tikai priecāties par ziemīgām ainavām, bet arī laisties lejā ar ragaviņām! Ķer prieku Talsu deviņos pakalnos!

Uz Sabili paveries no Pilskalna

Sabiles pilskalns

No Sabiles pilskalna paveras brīnišķīgs skats uz seno mazpilsētiņu. Pilskalns atrodas 25 metru augstumā virs Sabiles un 110 metru virs jūras līmeņa. Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka pilskalnu 10. – 13. gadsimtā apdzīvojuši lībieši. Pilskalns ir saistāms ar 1253. gadā kuršu zemju dalīšanas dokumentā minēto vietvārdu „Zabele”.

Talsu iela, Sabile, Talsu novads 57.045918,22.577913

Ja vēlies šajā pusē pavadīt vairāk laika Tev ir iespēja doties pastaigā pa 6,5km garo maršrutu Sabiles pilsētā

Maršruts PDF formātā pieejams ŠEIT

Dabas objektos un takās nepieciešams lietot mutes un deguna aizsegu, ja teritorijā atrodas liels skaits cilvēku.

Nevēlies iet ārā no mājām? Tad apmeklē Talsu novada muzeju attālināti!

Sakarā ar grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, no 21. decembra līdz 7. februārim muzejs būs slēgts apmeklētājiem!

Sekojiet muzeja aktivitātēm neklātienē muzeja mājas lapā un sociālajos tīklos:

https://www.facebook.com/talsumuzejs/

https://www.draugiem.lv/talsumuzejs/

Ja esi izsalcis, dodies uz kādu no kafejnīcām un paņem ēdienu līdzņemšanai. Tad vari to baudīt jebkurā no skaistākajām Talsu ainavām.