Skip to main content

Jaunumi

Pavasaris Talsu namu jumtos. Galerija

Idejas brīvdienām Talsu novadā

Uzspēlē disku golfu Deviņkalnu disku golfa parkā TalsosDeviņkalnu disku golfa trase atrodas gleznainā vietā iepretim Talsu vecpilsētai. Disku golfa spēle ir lieliska iespēja aktīvi atpūsties, izklaidēties, vienlaikus distancējoties. Izskrien Talsu jūdzes posmu Ķēniņkalnā Orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme” aicina atrast kontrolpunktus QR poligonos Talsos un Valdemārpilī, un pieveikt Talsu jūdzi Ķēniņkalnā! Izzini interaktīvu piedzīvojumu “Talsi = 9 […]

Uzspēlē disku golfu Deviņkalnu disku golfa parkā Talsos
Deviņkalnu disku golfa trase atrodas gleznainā vietā iepretim Talsu vecpilsētai. Disku golfa spēle ir lieliska iespēja aktīvi atpūsties, izklaidēties, vienlaikus distancējoties.

Izskrien Talsu jūdzes posmu Ķēniņkalnā
Orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme” aicina atrast kontrolpunktus QR poligonos Talsos un Valdemārpilī, un pieveikt Talsu jūdzi Ķēniņkalnā!

Izzini interaktīvu piedzīvojumu “Talsi = 9 pa’ 9”
Uzdevums – atrodi kartē atzīmētos punktus dabā un atbildi uz 9 jautājumiem par Talsiem. Visi punkti atrodas Talsu vecpilsētā, un uzdevuma izpilde neaizņems vairāk par 2 h. Jautājumus var izdrukāt vai pildīt tiešsaistes anketā. Uzdevumu interesantāku padarīs QR aplikācijas lietošana (meklē QR Google Play vai AppStore) telefonā vai planšetē.

Veic kvestu Abavas senlejā
Izvairies no ļaužu masām, ļaujoties dabas vilinājumam, un atklāj jau sen aizmirstas vai nezināmas vietas Sabiles apkārtnē. Lai šajās vietās nokļūtu, vispirms jāliek lietā atjautība un asais prāts, atšķetinot dažādus pavedienus, kas palīdzēs atrast meklēto. Kopējā distance 13 km, 6 pietrvietas, aptuvenais izpildes laiks: 6 h, sarežģītības līmenis: viegls (piemērots ģimenēm). Piedzīvojumā atklāsi: ūdenskritumus, alas, atpūtas vietas, neparastas vietas.

Apskati jaunu vides mākslas objektu “Sapulce” Pedvāles mākslas parkā Sabilē
Pedvāles mākslas parkā uz Briņķu kalna nogāzes, pretī Sabiles pilsētai top tēlnieka Ojāra Feldberga monumentāls vides mākslas objekts “Sapulce”. Tas ir veltījums Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas simtajai gadadienai 2020. gada 1. maijā.

Atklāj Virsaišu ūdenskritumu un dabas taku
Takas sākums atrodas  šosejas Sabile–Stende kreisajā malā pie pagrieziena uz stādaudzētavu “Mazsili”. Šis ūdenskritums īpašs ar to, ka ūdens krīt nevis vertikāli, kā ierasts, bet gan nolīst pār ieslīpu dolomīta atsegumu. Tas ir 1,7 m augsts, savukārt platums pavasaros var sasniegt 4 m.

Vēro dabas mošanos Botānikas dabas takā Sabiles pusē
Taka vijas augšup un lejup pa nogāzi cauri Abavas ielejai raksturīgajām pļavām. Tā veidota 2 lokos – īsākā (1,2 km) un garākā (2 km). Šeit redzēsiet vienu no blīvākajām un skaistākajām kadiķu norām Latvijā. Nogāzes slīpuma atšķirīgie mitruma apstākļi un dažādās augsnes veicinājušas vairāku pļavu tipu veidošanos.

Atpūties un uzlādējies bišu gultās „Bandeniekos”
Lauku sēta “Bandenieki” piedāvā relaksējošu un mierpilnu atpūtas komplektu divām personām – izkarsēšanās pirtiņā un pēc tās relaksējoša un ārstnieciska gulēšana uz bišu gultām. Šī atpūta ļaus veltīt vairāk laika sev, radīs mieru un palīdzēs tikt galā ar nogurumu un uztraukumiem.

Baudi lauku mieru atpūtas kompleksā “Rezidence Kurzeme”
Miers un harmoniska pavasara mošanās atpūtas kompleksā “Rezidence Kurzeme” –  relaksācija pirtī un kublā, gardas maltītes un atpūta dizaina numuriņos.

Izpēti senās svētvietas
Talsu novadā atrodas interesantas kulta vietas, kas vienlaicīgi ir arī dabas pieminekļi – Basu Vilkatu akmens, Krauju (Tilgaļu) Lielais akmens, Māras kambari, Popraga daudzstumbru liepa, Valdemārpils Elku liepa, kas kopā ar citiem dabas objektiem apvienoti maršrutā “TOP 10 senās dabas vietas Kurzemē”.

Relaksējies mucu pirtiņā kempingā “Ezermala”
Pirtiņa diviem Sasmakas ezera krastā! Piedāvājumā ietilpst pirts līdz 4 h, slotiņas un silta tēja, dvieļi un pirts cepures un dabīgs ķermeņa berzītis no Smuk’ dāvan’. Iespēja iegādāties dāvanu karti un dāvināt šo piedāvājumu kādam pārim! Dāvanu kartes pieejamas arī elektroniski.

Atbrauc ar bērniem uz dabas atpūtas parku “Laumas”
Dabas atpūtas parks “Laumas” uzsācis aktīvo sezeonu un gaida ciemiņus dabas izziņas un sporta takās.

Atklāj makšķerēšanas sezonu Usmas ezerā
Ar 1. maiju sākas makšķerēšana no laivām Usmas ezerā! Makšķerēšanas kartes un licences varat iegādāties www.manacope.lv, www.epakalpojumi.lv. Esam atbildīgi! Ne asakas!

Svini svētkus kopā attālināti – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadiena Facebook LIVE
4.maijā plkst.13:00 Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30.gadadienā Talsu Tautas nams piedāvā neierastu pasākumu – tiešsaistes sarunas un mūziku “Pie balti klāta galda”. Tiešraidē viesosies mācītājs Māris Ludviks, ģimenes ārsts Kārlis Vilkaste, māksliniece Antra Auziņa Bajāre, Talsu komersantu kluba valdes priekšsēdētājs Kaspars Eihe, dziedātāja, mūzikas skolotāja Baiba Veismane-Rezonga, komponists Raimonds Tiguls un dziedātājs Intars Busulis.

Priecīgus svētkus!