Botānikas taka un vīna darītava “Drubazas”

Z/S “Drubazas” atrodas netālu no tūristu iecienītās Sabiles, pašā, Rīgas-Kuldīgas šosejas malā, Abavas ielejas dabas parka teritorijā. Ģimene saimniecībā iekopusi pati savu vīnogu dārzu, kurā aug aptuveni 80 šķirņu 600 vīnogu stādi. Šeit top garšīgi ķiršu, aveņu, ķirbju, upeņu un vīnogu vīni. Iespēja piedalīties mājas vīnu degustācijā un sajust senatnes elpu vīna pagrabā, kā arī dzirdēt saimnieku stāstus un pieredzi.

Šeit atrodas taka botānikas cienītājiem. Taka vijas augšup un lejup pa nogāzi cauri Abavas ielejai raksturīgajām pļavām. Tā veidota 2 lokos – īsākā (1,2 km) un garākā (2 km). Šeit redzēsiet vienu no blīvākajām un skaistākajām kadiķu norām Latvijā. Nogāzes slīpuma atšķirīgie mitruma apstākļi un dažādās augsnes veicinājušas vairāku pļavu tipu veidošanos. Sausajās stepju pļavās nogāzes augšdaļā zied kalnu āboliņš. Šeit un arī zāļu purvā iespējams ieraudzīt dažādas aizsargājamās retās augu sugas.

 

Pieejamība: ar kājām, piemērota nūjošanai

Apskatei nepieciešamais laiks: 1 h

Garums: Mazais loks 1,2 km, lielais loks – 2 km

Marķējums: Nav marķēta, taču var viegli orientēties pēc takas

Veids: Lokveida

Segums: Iestaigāta taka, meža ceļš, dēļu laipa

Labiekārtojums: stāvlaukums, tualete

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

"Drubazas", Abavas pagasts, Talsu novads
57.030258,22.594864 +371 26342050