Skip to main content

Jaunumi

Odres velna akmens

Šajā nedēļas nogalē apmeklē Talsu senās kulta vietas un kultūras pasākumus

Odres Velna akmens – kulta vieta, atrodas Laucienes pagastā, ap 6 km no Talsiem. Akmenim ir līdzena un nolaidena virsma, kurā saskatāmas bērna un teļa (vai “velna”) šķeltā pēda. Par akmeni saglabājušies vairāki nostāsti. Viens no tiem vēsta, ka uz akmens parasti velns dancojis. Kad nomiris Nurmuižas barons, t.s. “melnais Firkss”, tad velns aiz prieka, ka […]

Odres Velna akmens – kulta vieta, atrodas Laucienes pagastā, ap 6 km no Talsiem. Akmenim ir līdzena un nolaidena virsma, kurā saskatāmas bērna un teļa (vai “velna”) šķeltā pēda. Par akmeni saglabājušies vairāki nostāsti. Viens no tiem vēsta, ka uz akmens parasti velns dancojis. Kad nomiris Nurmuižas barons, t.s. “melnais Firkss”, tad velns aiz prieka, ka dabūjis tā dvēseli, tik dikti dancojis, ka akmenī pēdas iespiedušās.

GPS: 57.231827,22.688828

Odres velna akmens

Slepkavkalva ir akmens, kas atrodas starp Krācuma un Kaucuma mājām.  Uz akmens plakanās, galda veida virsmas varētu stāvēt ap 50 cilvēku.” Ne velti seni nostāsti vēstī, ka te jūras laupītāji mantu dalījuši un reiz, kad tās bijis par daudz vai par maz, laupījuma dalītāji kādu savu biedru nogalējuši.

GPS: 57.367901,22.989407

Slepkavkalva

Bašķiņkalns – ir augstākais pilskalns apkaimē, kura nogāzes ir mākslīgi apstrādātas. Ar kalnu saistās vairākas teikas gan par caurumu kalnā, gan par to, ka kalns sanests cepurēm un par to, ka kalnā nogrimusi baznīca.

GPS: 57.378067,22.683657

Bašķiņkalns

Mežītes pilskalns ir vizuāli viens no skaistākajiem Kurzemes pilskalniem, kuru ieteicams aplūkot ikvienam, kurš interesējas par Latvijas senatni. latviešu senvēstures un folkloras pētnieks – Augusts Bīlenšteins teicis “Kas grib gūt priekšstatu par latviešu pagātni, tam šī vieta ir jāapmeklē.”

GPS: 57.180923,22.699471

18, martā plkst. 18.00 kinoteārī “Auseklis” pēc dokumentālās filmas „Mana māte valsts” seansa tikšanās ar filmas režisori Ievu Ozoliņu.

18. martā plkst. 18.00 Laidzes BPLC filma Bedre.

18. martā plkst. 19.00 Laidzes BLPC novusa turnīrs pieaugušajiem.

18. martā Virbu kultūras namā plkst. 19.00 kino seanss „Emīlija. Latvijas preses karaliene”.

Piekrastē ir ko darīt un baudīt arī ārpus karstās vasaras sezonas! Tāpēc visi aicināti ciemos uz Reņģu ķēķi no pl.11:00-14:00. Tikšanās vieta -Kaltenes klubs!

Godā tiks celti dažādi no reņģītēm gatavoti ēdieni. Būs radošas nodarbes, informatīvi izglītojoša lekcija par roņiem lieliskā dabas pētnieka Viļņa Skujas vadībā.

Pl.12.30 Māra Blāzes koncerts. Pēc tam izzinošs pārgājiens pa Kaltenes akmeņaino jūrmalu. Visa pasākuma laikā būs iespējams iepazīties un iegādāties Rojas pagasta zivju ražotāju un mājražotāju produkciju

19. martā plkst. 18.00 Virbu kultūras namā folkloras kopas “Suitu vīri” koncerts “Zied pavasaris”.

19. martā plkst. 18.00 Strazdē muižā Vandzenes amatierteātra izrāde “Kāzas”.