Skip to main content

Jaunumi

Talsos atklāta no maziem auto modelīšiem veidota foto siena

Šodien Talsos atklāta rallija fanu veidota foto siena, kuras noformējumā izmantoti teju 780 mazie spēļu auto modelīši, tādējādi simboliski apliecinot Talsu pilsētas gatavību sagaidīt Rally Liepāja norisi Talsu novadā. No mazajiem auto modelīšiem ir izveidots Talsu pilsētas vārds un krāsaina ceļa josla, liekot lietā ikvienu ziedoto modelīti. Siena ir 2,5 metru augsta un 4 metru […]

Šodien Talsos atklāta rallija fanu veidota foto siena, kuras noformējumā izmantoti teju 780 mazie spēļu auto modelīši, tādējādi simboliski apliecinot Talsu pilsētas gatavību sagaidīt Rally Liepāja norisi Talsu novadā.

No mazajiem auto modelīšiem ir izveidots Talsu pilsētas vārds un krāsaina ceļa josla, liekot lietā ikvienu ziedoto modelīti. Siena ir 2,5 metru augsta un 4 metru plata. Tā turpmākai apskatei būs pieejama pie Talsu ezera promenādes, priecējot pilsētniekus un tās viesus līdz pat jūlija beigām, lai uzņemtu šī gada labākos rallija foto.

Atklāšanā piedalījās arī viens no pirmajiem auto modelīšu ziedotājiem, Rally Liepāja organizators Raimonds Strokšs, kurš pauda gandarījumu par īstenoto ieceri, jo tajā līdzdarbojušies ir rallija fani, radot kaut ko nebijušu Talsiem. „Tas pierāda, ka Talsiem rallijs ir nozīmīgs notikums. Turklāt plānotās rallija aktivitātes Talsos spilgtinās to, kas notiks arī gaidāmajos ātrumposmos, jo Rally Liepāja dalību apstiprinājuši vairāki Eiropas līmeņa sportisti. Tāda sportistu izlase ilgi nav redzēta un par to ir prieks” tā Raimonds Strokšs.

Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone: „Esmu gandarīta par šo dienu un laiku, kad Talsu novadā un Talsos izskan rallija vārds. Šogad esam gatavojušies, lai rallija norise būtu bagātināta ar daudzveidīgām aktivitātēm. Šī ir viena no pirmajām aktivitātēm, kuru īstenojam. Tā nebūtu iedomājama bez līdzcilvēku aktīvas iesaistes un līdzdalības, nesot un dāvinot savos krājumos esošos mašīnu modelīšus. Ikviens, kas iesaistījās, var lepoties ar paveikto, jo rezultāts ir brīnišķīgs! Paldies Talsu novada izglītības iestāžu audzēkņiem! Paldies rallija faniem, ne tikai Talsos, bet arī citās pilsētās! Paldies rallija organizatoru komandai, kuri atbalstīja ieceres īstenošanu!”

„Lai tie Talsi rūc!” ar tādiem vārdiem maijā savu pirmo auto foto sienai ziedoja Talsu pilsētas pārvaldnieks Ģirts Kalnbirze, kurš arī atklāšanas dienā apstiprināja, ka Talsi un Talsu novads ir gatavs rallijam. „Visi ir pielikuši pūles, lai Talsu vārds skanētu un rallija norise būtu baudāma gan sportistiem, gan iedzīvotājiem.” Tā Ģirts Kalnbirze.

Lai siena tiktu atklāta pavisam oficiāli, visi trīs pirmo auto modelīšu ziedotāji ar savu autogrāfu parakstījās uz sienas.

Maija sākumā ikviens tika aicināts ziedot savos krājumos esošos auto modelīšus, lai no tiem veidotu pilsētas vārdu Talsi, tādējādi simboliski apliecinot Talsu pilsētas gatavību sagaidīt rallija norisi Talsu novadā.

Atsaucība aktivitātei bija liela – savus modelīšus ziedojuši gan vietējie fani, gan fani no citām vietām Latvijā, piemēram, Liepājas, Kuldīgas, Rīgas. Aktīvi ir bijuši arī mazākie novadnieki, kuri auto modelīšus krāja savā pirmsskolas izglītības iestādē. Savukārt prāvākais individuālais ziedojums ir teju 80 auto modelīši. Tāpat īpaši rallijam veidotajās kastēs ir atstāti uzmundrinoši vārdi rallija organizatoriem.

Rally Liepāja šogad norisinās no 1. līdz 3. jūlijam no Talsiem līdz Liepājai, Talsu novadā fanus ar ātrumposmiem priecējot 2. jūlijā. Talsu pilsēta ir parūpējusies arī par citām ar ralliju saistītām aktivitātēm, ko ikviens varēs izbaudīt gan pirms rallija norises, rallija dienā un arī pēc tam. Būs izstādes, īpaša orientēšanās spēlē „Talsu rallijs kājāmgājējiem”. Svētku noskaņa 2. jūlijā valdīs Talsu novada amatnieku un mājražotāju tirdziņā „Raibi kā Talsu brunči”, kā arī vakaru noslēgs muzikālās strūklakas Talsu ezerā. Norisēm sekot līdz var www.talsunovads.lv un Talsu novada Facebook kontā.

Fotogrāfijas no atklāšanas apskatāmas šeit.

Dana Felkere-Bērziņa