Skip to main content

Jaunumi

Ikgadējais pasākums „Atvērtās dienas laukos” šogad notiks 4. jūnijā

Daudzu gaidītais Latvijas lauku iepazīšanas pasākums „Atvērtās dienas laukos” šogad noritēs sestdienā, 4. jūnijā. 227 saimniecības būs atvērtas apmeklētājiem visas dienas garumā. Kas ir “Atvērtās dienas laukos”“Atvērtās dienas laukos” ir par labu tradīciju kļuvis pasākums, ar kuru ik gadu aicinām atklāt Latvijas apceļošanas sezonu. Pasākumā piedalās pārtikas ražotāji, amatnieki, pirtnieki, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un […]

Daudzu gaidītais Latvijas lauku iepazīšanas pasākums „Atvērtās dienas laukos” šogad noritēs sestdienā, 4. jūnijā. 227 saimniecības būs atvērtas apmeklētājiem visas dienas garumā.

Kas ir “Atvērtās dienas laukos”
“Atvērtās dienas laukos” ir par labu tradīciju kļuvis pasākums, ar kuru ik gadu aicinām atklāt Latvijas apceļošanas sezonu. Pasākumā piedalās pārtikas ražotāji, amatnieki, pirtnieki, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas, naktsmītnes un daudzi citi. Pasākuma dienā saimnieki piedāvā īpaši sagatavotas programmas un atlaides saviem ražojumiem un pakalpojumiem. Plašajā piedāvājumā ir gardumu degustācijas, saimnieku vadītas ekskursijas un stāsti par savu uzņēmumu un saimniekošanu, meistarklases, radošās darbnīcas, mājdzīvnieku skatīšana un mīļošana, pārgājieni, laivošana, makšķerēšana, izjādes, spēles, rotaļas, tirgošanās, pikniki, un tā tālāk. 

Kā plānot savu ceļojumu
Piedāvājums ir bagātīgs un daudzveidīgs, tādēļ ir ieteicams jau laicīgi iepazīties ar informāciju, izvēlēties sev interesējošās vietas un plānot ceļojumu. To var darīt sekojoši:

  • Plašāka informācija un visu 227 akcijas dalībnieku kontakti atrodami vietnē celotajs.lv/atvertasdienas
  • Pasākuma aktualitātēm iespējams sekot Facebook pasākumā https://fb.me/e/1TQmxt0g1
  • Drukātu pasākuma karti no 26. maija bez maksas var saņemt  visos Cirkle K DUS, visos tūrisma informācijas centros Latvijā un pie pasākuma dalībniekiem.

Pasākuma kopējais norises laiks ir 4. jūnijā, no plkst. 10:00 – 18:00, taču atsevišķi saimnieki var šo laiku pagarināt vai arī noteikt konkrētu laiku savai ekskursijai, degustācijai vai citai programmai.  Apmeklējumu nepieciešams iepriekš pieteikt saimniekiem!

AKCIJAS DALĪBNIEKI TALSU NOVADĀ

Sabiles sidrs – Sagaidi vasaru ar malku dzirkstoša prieka!

Šajā dienā ražotnes tūre par īpašu cenu – EUR 8,- no cilvēka (standarta cena EUR 10,-).
Cenā iekļauta degustācija un nelielas uzkodas.
Skolas vecuma bērniem un citiem klientiem, kuri nelieto alkoholu – EUR 6,- (piedāvāsim sulu vai kādu citu bezalkoholisku dzērienu, pirmsskolas vecuma bērni – bez maksas (protams, bez degustācijas).
Nepilngadīgie var piedalīties tūrē tikai pieaugušo pavadībā.

Tūru laiki 4. jūnijā:

  • 13.00
  • 14.00
  • 15.00

Iepatikušos dzērienus iespējams gan nobaudīt uz vietas, gan iegādāties līdzņemšanai.

Grupas lūdzam pieteikties iepriekš e-pastā visit@sabilessidrs.lv. Individuālos apmeklētājus iespēju robežās centīsimies  arī bez iepriekšējas pieteikšanās, tomēr iepriekšēja pieteikšanās ir ļoti vēlama. Grupām ar iepriekšēju pieteikšanos iespējams vienoties arī par citiem apmeklējuma laikiem.

29470405, Rīgas iela 22, Sabile, GPS: 57.0433,22.5762

 www.sabilessidrs.lv

Strazdes muiža

No plkst.11.00 – 16.00 apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Strazdes muižu, iepazīties ar tās piedāvājumu, satikt Strazdes muižas rūķus, lielajā zālē būs apskatāma Strazdes audēju pulciņa izstāde “Tekstiliju ansambļi – paveiktais divu gadu garumā”, kā arī bērniem pieejams rotaļu laukums.

29480530, Strazdes muiža, Strazdes pag.
silvijanike@inbox.lv

Spāres muiža

Iespēja nobaudīt kādu našķi no muižas seno recepšu krājumiem, pastaiga pa parku ar uzdevumiem un bez, noteikti arī kāds pārsteigums. Apmeklējuma laiks no plkst.10.00 – 18.00.

28620076; Spāres muiža, Ģibuļu pagasts

Tiņģeres muiža

Vizīte pie muižkundzes tējas laikā, (vizītes plānā – viesu sagaidīšana, sagatavošana vizītei (ietērpšana), senu spēļu mācīšanās, mazs cienasts no muižas virtuves). Biļetes cena par piedāvājumu: bērniem 0,50 EUR, pieaugušajiem 1,50 EUR, senioriem 1 EUR. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta!

26324662, “Pils”, Tiņģere, Īves pagasts,

baiba.kalna@talsi.lv

“Zaļie lauki”

Pasākuma dienā apmeklētājiem būs iespēja pašiem “iemēģināt roku” pie stellēm, pie šujmašīnas, uzpērļot kādu smuklietiņu vai uztaisīt sev auskarus, izgreznot traukus dekupāžas tehnikā vai padarboties ar krāsām un dabas materiāliem. Savu izgatavoto lietiņu varēs ņemt līdz.

Pāra stundās būs iespēja noklausīties stāstiņus par Grīnfeldu māju, par Spāres ciema vēsturisko centru, uzēst pašcepto biezpienmaizi, padzert “Zaļo lauku” tēju vai vienkārši nedarīt neko, relaksējoties un sajūtot sevi lauku kūrorta klusumā, lēnām iemalkojot kafiju dārza nojumē. Būs iespēja iegādāties dāvaniņu draugam ar pasākuma dienas atlaidi.

Vēlams iepriekš pieteikties.

27019455, “Grīnfeldi”, Spāre, Ģibuļu pagasts.

Sun Lap/ Saules klēpis

Pasākuma dalībnieki varēs noklausīties informatīvu lekciju par augiem un pirts rituāliem. Uzzināt tās slepenās spējas – kā pastiprināt veselību un palutināt ķermeni. Ikvienam būs iespēja piedalīties ķermeņa skrubīšu meistarklasē. Paštaisītu skrubīti vēlāk varēs pielietot pirts rituālos vai ikdienā. Kā arī būs iespēja nodegustēt paštaisītu nezāļu kokteili, meistarklases laikā. 15% atlaide produktiem un dāvanu komplektiem. Vēlams savlaicīgi pieteikties meistarklasēm!!

Pasākuma norises laiks no plkst.10.00 – 17.00

Skrubīša meistarklašu laiki: plkst. 11.00, 13.30 un 16.00

Nezāļu kokteiļu meistarklašu laiki: plkst. 13.00 un 15.00

26396177, Lielā iela 23, Talsi
e.smithena@gmail.com

Ceļojošais Franču Makarūns

Varēsiet iepazīties ar franču makarūnu gatavošanu, degustēt, piedalīties dāvanu izlozē, iegādāties makarūnus dāvināšanai vai savam vēderpriekam, vai iegādāties makarūnu gatavošanas komplektu ar 20% atlaidi, lai arī pats varētu mājās izmēgināt pagatavot šos super gardos naškus.

Dienas laikā notiks trīs makarūnu gatavošanas demonstrējumi – 10:00; 13:00 un 16:00, uz kuriem būtu vēlams pieteikties, ja vēlies ienākt ciemos tā pat pieteikies nav nepieciešams!

Lai atrastu Cełojošo Franču makarūnu dodies uz Talsu ezera promenādi- pie katamarānu novietnes griezies pa kreisi sētā. Ja brauc ar auto aplikācijā Waze liec Cełojošais Franču Makarūns!

26396177, Lielā iela 33, Talsi

Mājas kafejnīca “Muižas stallis”

  • Oriģinālajām dizaina rotas precēm 20% atlaide;
  • iegādājoties rotu komplektu, otra, lētākā prece ar 50% atlaidi;
  • gleznas, grafikas darbi – 25% atlaide;
  • degustācijai – melnā plūškoka ogu dzēriens, ievārījums, ziedu sīrupa dzēriens (ja ziedēšanas laiks būs ierastā laikā).

29424664, “Nogales tautas nams”, Nogale, Ārlavas pagasts
ali.artland@gmail.com

Auto – moto biedrība “Draudzība”

Auto-moto biedrība “Draudzība” piedāvā auto kolekcijas apskati, izbraukt ar moto tehniku un auto tehniku. Lai rūc! Auto kolekcijas apskate. Pasākuma dienā atvērti no 10:00. Ieeja par ziedojumiem. 

26380008, “Krejotava” Ārlavas pagasts
jurisb2000@inbox.lv

Wild’N’Free (Medījumu gaļas produkti)

Savvaļas medījuma gaļas kulinārija (burgeri, pilditas gaļas pankūkas, steiki, šašliks utml.) Sulīgi un veselīgi savvaļas brieža burgeri. Uz vietas uz dzīvas uguns gatavojam sulīgus savvaļas brieža gaļas burgerus. Piedāvājam arī plašu medījumu produktu klāstu līdzņemšanai. Pērkot burgeri ēšanai uz vietas – dzēriens par brīvu. Visiem pirkumiem līdzņemšanai 10% atlaide.

29128403, “Kārandas”, Melnsils
justs@livmale.lv

Kempings Melnsils

No 12:00 – 22:00 būs iespēja Melnsila krogā nobaudīt Melnsila krēmzupu. Porcijas cena – 3,50Eiro

28605606, Kempings Melnsils, Melnsils, GPS: 57.6510,22.5816 

Viesu māja Pītagi

Izbaudi Slīteres mežus, jūru un klusumu. Cena sākot no 45euro. 

29372728, Pītagi, Košrags, Kolkas pagasts