Skip to main content

Jaunumi

Afiša Muzeju nakts

Muzeju nakts Talsu novada muzejā 2023

13. maijā jau 19. reizi muzeji un sabiedriskas vietas Latvijā un Eiropā vērs durvis apmeklētājiem netradicionālā laikā, lai piedāvātu bagātīgu un neparastu pasākumu programmu. Talsu novada muzejā Muzeju nakts paredzēta no plkst. 19.00 līdz 23.00. Šogad Muzeju naktij dota tēma “radīšana,” ietverot gan jaunradi, atjaunotni un atjaunošanu – dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, […]

13. maijā jau 19. reizi muzeji un sabiedriskas vietas Latvijā un Eiropā vērs durvis apmeklētājiem netradicionālā laikā, lai piedāvātu bagātīgu un neparastu pasākumu programmu. Talsu novada muzejā Muzeju nakts paredzēta no plkst. 19.00 līdz 23.00.

Šogad Muzeju naktij dota tēma “radīšana,” ietverot gan jaunradi, atjaunotni un atjaunošanu – dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, gan prasmju iepazīšanu un apgūšanu.

Pie mums Muzeju nakti atklās folkloristi un radio raidījumu veidotāji Vidvuds un Iveta Medeņi. Ilgus gadus Medeņu ģimene Latvijas Radio pirmajā kanālā vadījusi folkloras raidījumu “Bijis nebijis” un mīklu konkursu ģimenēm “Greizie rati”.  Vidvuds un Iveta dalīsies īpašā stāstā par muzeja izstādei “Iešūpo prieku!” dāvāto šūpulīti, kā arī priecēs muzeja viesus ar šūpuļdziesmu izpildījumu.

Muzeju naktī Talsu novada muzejā ikviens apmeklētājs varēs atrast sev patīkamāko nodarbi. Aktīvākie aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “SIMTS” Dendroloģiskajā parkā. Ātrākās un precīzākās komandas tiks pie pārsteiguma balviņām no Talsu novada muzeja.

Maģisko Muzeja nakts noskaņu varēs izjust, apskatot netradicionāli izgaismotās muzeja telpas. Pērļu medniekiem būs iespēja atrast sen kāroto amatnieku darinājumu un seno lietu vakara tirdziņā. Par paēdušiem vēderiem parūpēsies zāļu sieva Inita Ozoliņa, gatavojot īpašo Muzeju nakts zupu.

Plkst. 20.00 Lielajā zālē pulcēsimies uz Zīmējumu teātra izrādi – improvizāciju “Siltais zīmējums.” Tā būs improvizēta zīmējumu izrāde, kurā uz milzīga papīra māksliniece zīmē stāstu, ko rada skatītāji “atbalstot” Vari Klausītāju. Varētu teikt, ka tas nav gluži tulkojums zīmējumu valodā, bet tā ir stāsta interpretācija. Zīmējums ir silts, jo katrs piedalās ar savu ieteikumu. Izrādē – improvizācijā piedalās: ilustrators Mārtiņš Zutis, improvizators – Varis Klausītājs.

Ieeja bez maksas.