Skip to main content

Jaunumi

Aktivitātes Talsu novadā

Jaunais gads jau tepat aiz stūra. Šajā nedēļas nogalē noteikti izmanto iespēju un apceļo Talsu novadu kopā ar ģimeni. Mums ir dažas idejas, kurp svētku laikā doties un pavadīt laiku dabā. Dodies izbraucienā kopā ar ģimeni un apskati krāšņās novada svētku dekorācijas!  Svētkos Paviesojies Strazdes muižas rūķu parkā Šeit no 13.12.21. – 09.01.22. ir iespējams paveikt lielas […]

Jaunais gads jau tepat aiz stūra. Šajā nedēļas nogalē noteikti izmanto iespēju un apceļo Talsu novadu kopā ar ģimeni. Mums ir dažas idejas, kurp svētku laikā doties un pavadīt laiku dabā.

Dodies izbraucienā kopā ar ģimeni un apskati krāšņās novada svētku dekorācijas! 

Svētkos Paviesojies Strazdes muižas rūķu parkā

Šeit no 13.12.21. – 09.01.22. ir iespējams paveikt lielas lietas un piedzīvot elpu aizraujošas dēkas. Atbrauc ciemos uz Strazdes muižu!

Izzini interaktīvu piedzīvojumu “Talsi = 9 pa’ 9”
Uzdevums – atrodi kartē atzīmētos punktus dabā un atbildi uz 9 jautājumiem par Talsiem. Visi punkti atrodas Talsu vecpilsētā, un uzdevuma izpilde neaizņems vairāk par 2 h. Jautājumus var izdrukāt vai pildīt tiešsaistes anketā. Uzdevumu interesantāku padarīs QR aplikācijas lietošana (meklē QR Google Play vai AppStore) telefonā vai planšetē.

Spēlē disku golfu Deviņkalnu disku golfa parkā vai atpūtas parkā Laumas

Ir vismaz pieci iemesli kāpēc disku golfa spēle ir perfekts laika pavadīšanas veids brīvā dabā. Tas ir individuāls, bezkontakta sporta veids, ko spēlē svaigā gaisā. Katram ir savs inventārs ar ko nedalās, disksu golfa pasākumus iespējams organizēt bez pulcēšanās, ir iespējams ievērot distancēšanos. Vai nepieciešams vēl kāds motivators, lai dotos spēlēt?

Idejas Tavām brīvdienām

Uzkāp kādā no 9 Talsu pakalniem

Cik no Talsu deviņiem pakalniem Tu esi pabijis? Visos? Mēs tā ceram. Ja tomēr nē, tad šis būs īstais laiks, kad apmeklēt Talsu deviņus pakalnus. Iesakām līdzi paņemt ragaviņas, jo no pakalniem var ne tikai priecāties par ziemīgām ainavām, bet arī laisties lejā ar ragaviņām! Ķer prieku Talsu deviņos pakalnos!

Idejas aktīvai laika pavadīšanai dabā

Uz Sabili paveries no Pilskalna

No Sabiles pilskalna paveras brīnišķīgs skats uz seno mazpilsētiņu. Pilskalns atrodas 25 metru augstumā virs Sabiles un 110 metru virs jūras līmeņa. Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka pilskalnu 10. – 13. gadsimtā apdzīvojuši lībieši. Pilskalns ir saistāms ar 1253. gadā kuršu zemju dalīšanas dokumentā minēto vietvārdu „Zabele”.

Talsu iela, Sabile, Talsu novads 57.045918,22.577913

Ja vēlies šajā pusē pavadīt vairāk laika Tev ir iespēja doties pastaigā pa 6,5km garo maršrutu Sabiles pilsētā

Maršruts PDF formātā pieejams ŠEIT

Sabiles pilskalns

Apskati Abavas rumbu un izstaigā dabas taku

Abavas rumba ir otrs platākais Latvijas ūdenskritums un viens no populārākajiem dabas objektiem Latvijā. Abavas rumbas labajā krastā izveidota atpūtas vieta, kas piemērota gan īslaicīgam apmeklējumam, gan ilglaicīgākai atpūtai.

Abavas rumba

Dodies uz Lūrmaņu klintīm

Lūrmaņu klintis ir ģeoloģisks dabas piemineklis – 400 m garas un līdz 6m augstas pelēcīgi sarkanīgas smilšakmens klintis Rojas upes abos krastos. GPS: 57.432014,22.717924