Skip to main content

Kurp doties

Tiņģeres muiža

Tiņģeres muiža

57.449902
22.526220

Tiņģeres muižas (Tingern) kungu māja celta laikā no 1800. līdz 1805.gadam, to cēlis Pēterburgas tirgotājs/baņķieris Johans Heinrihs Bahs. Viņa atraitne 1846.gadā muižu pārdeva Ostenzakenu (Osten-Sacken) ģimenei, kas bija muižas saimnieki līdz agrārreformai 1920.gadā. Taču senais Tiņģeres nosaukums rakstos minēts jau 14.gs., te saimniekojušas arī tādas slavenas dzimtas kā Manteifeļi-Scēges.

Klasicisma stila muižas ēka kādreiz lepojusies ar ziemas dārzu labajā spārnā, siltumnīcām, plašu muižas saimniecību: zirgu staļļiem, kalpu māju, krejotavu u.c. No 1927.-2008.gadam pils ēkā atradās Tiņģeres pamatskola. Muiža 1935. gadā cieta postošā ugunsgrēkā.

Šobrīd muižā atrodas kultūras centrs, pagasta pārvalde, bibliotēka, kapela, ir saglabājies ainavu parks ar Mīlestības saliņu, avota grotu un pastaigu takām. 

Muižas telpās notiek pasākumi, iespējams iepazīties ar muižas telpām un stāstiem par muižas vēsturi, aplūkot ekspozīcijas izstāžu zālē un kultūrvēsturiskā mantojuma krātuvē, radoši darboties Radošo amatu un mākslas studijā, uzvilkt muižas dāmu štātes un padzert tēju mazajā zālē, uzrakstīt vēstuli ar spalvaskātu vai baudīt kalpu dzīves atmosfēru pils pagrabos.

Pēdējos gados popularitāti guvusi Tiņģeres pils balle 19.gadsimta noskaņās. Šajā ballē viss notiek, kā jau pils ballē – viesu pieteikšana, iepazīšanās ar baronkungu, polonēze, šampanietis, sarunas par medībām un smalko modi pie kafejas tases, dejas un citas pilsļaudīm cienīgas izrīcības.

Tiņģeres muiža piedāvā:

          Ekskursijas,

          Radošās darbnīcas,

          Fotosesijas pils dāmu tērpos,

          Kāzu pieturvietu/ jaunlaulāto programmu,

          Telpu nomu – privātiem vai korporatīvos pasākumiem – dzimšanas dienas, ballītes u.c.

Lūgums apmeklējumu pieteikt.