Skip to main content

Kurp doties

Kaltenes klubs

Rojas Jūras zvejniecības muzeja filiāle Kaltenes klubs

57.465586
22.874254

Vēsturiskā Kaltenes kluba ēka būvēta tālajā 1890.gadā kā barona Nolkena vasarnīca, nesen renovēta un nu atrodas Rojas muzeja pārraudzībā.

Rojas Jūras zvejniecības muzeja filiāle izveidota 2018.gadā. Pašlaik vēsturiskajā ēkā izveidota informatīva izstāde par Kaltenes ciema un pašas ēkas vēsturi, izveidots muzeja atklātais krājums “Zvejniecība Ziemeļkurzemes piekrastē 20.gadsimtā”, ēkā izvietota arī ekspozīcija, kas veltīta šajā piekrastē būvētajiem buru kuģiem. Ekskursantu grupām piedāvājam iepazīt vēsturisko ēku, apmeklēt vienu no nedaudzajiem Latvijas atklātajiem muzeja krājumiem, kā arī kopā ar muzeja gidu doties ekskursijā pa seno zvejniekciemu.

Piedāvājums:

 • Ekskursijas pa vēsturisko zvejniekciemu Kalteni – Kaltenes klubs, Kaltenes akmeņainā jūrmala, burinieku būves vietas un jūrnieku dzimtas, Kaltenes Evanģēliski luteriskā baznīca, dabas taka “Kaltenes kalvas”. Rojas muzeja piedāvājums ekskursantu grupām Kaltenē iespējams tikai iepriekš piesakoties, zvanot – 63269594, 29432899.
 • Atvērtā muzeja krājuma apskate – “Zvejniecība Ziemeļkurzemes piekrastē 20. gadsimtā”;
 • Izstāžu zāles apmeklējums
  • Radoša un interaktīva ekspozīcijas telpa ar iespēju izzināt  piekrastē raksturīgos dabas procesus, kas ietekmē jūras krasta izmaiņas, kā arī iepazīt piekrastē mītošos putnus un zivju daudzveidību Rīgas jūras līcī;
  • Iespēja iemācīties jūrnieku mezglu siešanu un virvju vīšanu;
  • kopā ar ģimeni vai draugiem izspēlēt lielformāta spēli “Riču Raču”, atbildot uz dažādiem jautājumiem par dzīvi jūrkantē;
  • Apmeklētāji aicināti arī atpūsties pie Kaltenes kluba labiekārtotajā āra teritorijā, doties pastaigās gar Kaltenes akmeņainās jūras krastu. Ir iespējams arī iznomāt Kaltenes kluba telpas pasākumu, semināru un citu aktivitāšu organizēšanai.