Skip to main content

Jaunumi

Titulattēls Talsu pilsēta saņems dāvinājumā velotrasi

Talsu pilsēta saņems dāvinājumā velotrasi

Biedrība „For Better” sadarbībā ar apdrošināšanas akciju sabiedrību „BTA” izteikuši vēlmi dāvināt pašvaldībai velotrasi „BTA Velozonis”, ko plānots izvietot blakus esošajam skeitparkam Talsos brīvajā, asfaltētajā laukumā. Šādas velotrases izvietotas jau vairākās Latvijas pilsētās. Velotrase ir unikāls produkts, kas palīdz riteņbraucējiem apgūt pilsētvidē nepieciešamās braukšanas prasmes, attīsta līdzsvara izjūtu un māca, kā drošā vidē pārvarēt dažādus […]

Biedrība „For Better” sadarbībā ar apdrošināšanas akciju sabiedrību „BTA” izteikuši vēlmi dāvināt pašvaldībai velotrasi „BTA Velozonis”, ko plānots izvietot blakus esošajam skeitparkam Talsos brīvajā, asfaltētajā laukumā. Šādas velotrases izvietotas jau vairākās Latvijas pilsētās.

Velotrase ir unikāls produkts, kas palīdz riteņbraucējiem apgūt pilsētvidē nepieciešamās braukšanas prasmes, attīsta līdzsvara izjūtu un māca, kā drošā vidē pārvarēt dažādus pilsētvides elementus. Tā var būt arī kā spēle „izaicini sevi vai draugus”.

Velotrases mērķis ir veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sportu, velosipēda braukšanas prasmju uzlabošanu drošos apstākļos bērniem un pusaudžiem, lai samazinātu ceļu negadījumus. Trasi var izmantot arī sacensībām un pasākumiem; tam ir speciāli izstrādāti sacensību noteikumi, vadlīnijas un citi materiāli. Arī CSDD un Valsts policija to var izmantot kā komunikācijas platformu dažādām kampaņām.

Bērniem ir iespēja apgūt velo braukšanas teoriju un kārtot eksāmenus, taču nav drošas vides riteņbraukšanas praksei un apmācībai vecāku vadībā. Dažām CSDD prasībām nepieciešama laba velosipēda vadīšana, piemēram, veicot pagriezienus, velosipēdistam vajadzētu stūrēt ar vienu roku, vienlaikus norādot savu manevra virzienu ar otru roku.

Visi šķēršļi sastāv no metāla rāmja un koka dēļiem. Metāla rāmis tiek izgatavots un cinkots, lai novērstu rūsas rašanos. Koka daļām tiek izmantoti lapegles dēļi, ņemot vērā tās izturību pret mitrumu. Velotrases šķēršļu drošību un atbilstību ir apstiprinājuši sertificēti inženieri un arhitekti. Dāvinājumā ietilpst velotrases konstrukcijas, paskaidrojuma rakstam nepieciešamā dokumentācija (ģenerālplāns, konstrukciju rasējumi, prasības segumam), konstrukciju piegāde un uzstādīšana. Velotrasi uzstādīt plānots šīs vasaras laikā.

Marta Rake-Lasmane
Publicitātes foto