Skip to main content

Jaunumi

Nāc un atklāj bērnu rotaļu laukumu Talsos

18. jūnijā 11.00 ar pasaku tēliem, jautrām rotaļām un burbuļu salūtu ikviens aicināts uz bērnu rotaļu laukuma 1. kārtas Talsos (pie Vilkmuižas ezera) atklāšanu. No 18. jūnija bērnu rotaļu laukums atkal būs pieejams visiem mazajiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, turklāt daļa no tā piedzīvojusi skaistas pārvērtības. Te ik dienu varēs sastapties ar Vilkmuižas ezeram tik […]

18. jūnijā 11.00 ar pasaku tēliem, jautrām rotaļām un burbuļu salūtu ikviens aicināts uz bērnu rotaļu laukuma 1. kārtas Talsos (pie Vilkmuižas ezera) atklāšanu.

No 18. jūnija bērnu rotaļu laukums atkal būs pieejams visiem mazajiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, turklāt daļa no tā piedzīvojusi skaistas pārvērtības. Te ik dienu varēs sastapties ar Vilkmuižas ezeram tik raksturīgo floru un faunu – ūdensrozes lapu, tīruma kosu, gliemezi un dažām fosilijām –, kas integrētas rotaļu elementos. Neatņemama laukuma sastāvdaļa ir vēja radītie viļņi uz ūdens virsmas, tā padarot pārvietošanos pa laukumu dinamisku, un smilšu kaste, kas integrēta segumā.

Atjaunotā bērnu rotaļu laukuma zona paredzēta bērniem līdz septiņu gadu vecumam. Tajā bērnu priekam pieejami desmit rotaļu elementi, kas mudina attīstīt dažādas prasmes un iemaņas, tai skaitā, koordināciju, kāpšanu, tausti, iztēli.

Talsu pilsētas bērnu rotaļu laukuma 1. kārta veidota atbilstoši Vilkmuižas teritorijas attīstības koncepcijai. Tā elementos iekļauta atsauce uz daudzveidīgo ezera apkārtni, tā radot ne tikai bērniem aizraujošu, bet arī izglītojošu vidi.

Bērnu rotaļu laukuma 1. kārtas projektu izstrādāja SIA „Balta istaba” sadarbībā ar mākslinieci Lieni Mackus un ainavu arhitekti Indru Ozoliņu. Projekta izpildi nodrošināja SIA „AB Būvniecība” par 272 782,87 eiro (bez PVN).

Talsu novada pašvaldība šobrīd izstrādā projektēšanas darba uzdevumu, lai jau drīzumā izsludinātu iepirkuma konkursu par bērnu rotaļu laukuma 2. un 3. kārtas projekta izstrādi. Tā pakāpeniski pilsētas iedzīvotāji iegūs pilnībā atjaunotu bērnu rotaļu laukumu, kas ne tikai sniegs daudzveidīgas brīvā laika pavadīšanas aktivitātes, bet arī akcentēs teritorijas unikalitāti.

Inita Fedko