Skip to main content

Jaunumi

Talsi, strūklaka

Esi aktīvs Talsu novadā

Kaut arī Covid – 19 dēļ noteikti stingri ierobežojumi, tomēr tie neaizliedz doties dabā, kur tas atļauts un aktīvi pavadīt laiku ģimenes lokā. Esam apkopojuši ieteikumus, Talsu novada apceļošanai. Šobrīd ir īstais laiks, lai dotos pa Mežtaku, kas ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs. Tās kopējais garums ir 2100km. Divi no […]

Kaut arī Covid – 19 dēļ noteikti stingri ierobežojumi, tomēr tie neaizliedz doties dabā, kur tas atļauts un aktīvi pavadīt laiku ģimenes lokā. Esam apkopojuši ieteikumus, Talsu novada apceļošanai.

Šobrīd ir īstais laiks, lai dotos pa Mežtaku, kas ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs. Tās kopējais garums ir 2100km. Divi no posmiem ved cauri arī Talsu novadam.

Posms: Renda – Sabile, 2km. Grūtības pakāpe vidēja. Maršruts sākas Rendā. Tas ved pa klusiem, nelieliem asfalta posmiem pie Valgales ieejot Sabilē. Pa ceļam nav veikalu vai kafejnīcu, tāpēc jānodrošinās ar pusdienām un ūdeni visai dienai.

Plašāka informācija par posmu Renda – Sabile pieejama šeit.

Posms: Sabile Kandava, 21km. Grūtības pakāpe vidēja. Viens no skaistākajiem Mežtakas posmiem, kura tuvumā gandrīz visu laiku ir Abavas upe. Līdz Zviedru cepurei maršruts vijas pa taku gar upi, tālāk sākas nelieli lauku ceļi ar grants segumu un tie turpinās līdz pat Kandavai. Maršrutā paveras vienas no skaistākajām Abavas ielejas ainavām. 

Plašāka informācija par posmu Sabile – Kandava pieejama šeit.

Pastaigu un pārgājienu maršruti Sabilē un tās apkārtnē šeit

Ja vislabāk jūties pie jūras, tad Tev noteikti jāiziet kāds no Jūrtakas posmiem. Jūrtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa gar Baltijas jūras piekrasti. Tās kopējais garums ir 1420 km. Jūrtakas pārgājienu maršruts Latvijā ir sadalīts vairākos posmos un daļa no ved gar jūras piekrasti Talsu novadā. Šeit vari izvēlēties doties – gar Mazjūru vai Dižjūru, vai arī noiet visus posmus, viss atkarīgs no tavām spējām un vēlmēm.

Sīkāku informāciju par Jūrtaku un tās posmiem atradīsi šeit

Dodies kādā no Talsu pauguraines kājāmgājēju maršrutiem – Talsu pauguraines dārgumi, Vanagkalna mistērijas vai Talsu pauguraines šarms.

Informāciju par maršrutiem un to garumu atradīsi šeit.

Pastaigas vērta ir Priežu dabas taka Kolkā. Taka ir 1,2 km gara un tā atrodas Baltijas jūras krastā uz rietumiem no Kolkasraga, kas ir putnu atpūtas un barošanās vieta pavasara un rudens migrāciju laikā. Dabas taka ved cauri kāpu mežam pāri pelēkajām un baltajās kāpam uz liedagu. Takā redzēsit simt un vairāk gadus vecas, līdz pat diviem, trim metriem dziļi smiltīs ieputinātas priedes, šo laiku liecinieces.

GPS: 57.75669,22.59130

Foto: Ainārs Gaidis

Dundagas pusē atrodas arī Pēterezera dabas taka. 3,4 km garā taka ved pāri unikālu, nekur citur pasaulē nesastopamu, dabas veidojumu — kāpu un starpkāpu ieplaku sistēmu (kangari un vigas). Kāpu grēdas novietotas paralēli jūrai. Tā šķērso bijušo Ziemeļkurzemes šaursliežu dzelzceļa stigu, vienu no garākajiem un augstākajiem kangariem Stiebrukalnu un savulaik uzpludināto, bet vēlāk nolaisto Pīļu Dīķa vigu.

Engures ezera dabas parks ir lieliska vieta, kurp doties ģimenēm ar bērniem, lai redzētu Latvijas brūnās, gan Hailandes, Šarolē un Herefordas šķirnes liellopus. LU ornitoloģisko pētījumu centra Engures pagastā 25 hektārus lielā aplokā ganās gan iepriekšminēto šķirņu liellopi, gan Polijas Koniku šķirnes zirgi.