Skip to main content

Jaunumi

Esi aktīvs, ievērojot sociālo distancēšanos!

Esi aktīvs, ievērojot sociālo distancēšanos

Talsu novada pašvaldība, sadarbojoties ar biedrību “Orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme””, ir parūpējusies, lai ikvienam būtu iespēja aktīvi iepazīt Talsu novadu no cita skatu punkta. Kamēr valstī noteikta ārkārtējā situācija, Talsu novada pašvaldība aicina izmantot laiku lietderīgi un izmantot individuālās fizisko aktivitāšu iespējas Talsu novadā. Biedrība “Orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme”” Talsos, Laidzē, Dižstendē, Stendē, Sabilē un Valdemārpilī ierīkojuši […]

Talsu novada pašvaldība, sadarbojoties ar biedrību “Orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme””, ir parūpējusies, lai ikvienam būtu iespēja aktīvi iepazīt Talsu novadu no cita skatu punkta. Kamēr valstī noteikta ārkārtējā situācija, Talsu novada pašvaldība aicina izmantot laiku lietderīgi un izmantot individuālās fizisko aktivitāšu iespējas Talsu novadā.

Biedrība “Orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme”” Talsos, Laidzē, Dižstendē, Stendē, Sabilē un Valdemārpilī ierīkojuši orientēšanās poligonus. Tajos izvietoti no 22 līdz 26 kontrolpunktiem: neliela lapiņa ar numuru un QR kodu. Dalībnieka uzdevums ir meklēt kontrolpunktus un tajos atzīmēties, tā krājot kopējos punktus. Atzīmēšanās notiek, izmantojot mobilo aplikāciju “Qrenteerings” – skenējot kodus, bet, ja telefonam ir pieejama un ieslēgta GPS funkcija, tad atzīmēšanās notiks automātiski, atliks tik pietuvoties kontrolpunktam. Katram poligonam noteikts kontrollaiks. Jo vairāk kontrolpunktu apmeklēti, jo vairāk kopējo punktu dalībnieks savāc.

Katram poligonam ir izstrādāta karte, kas pieejama elektroniski. Katrs interesents var izvēlēties, kurus no kontrolpunktiem un kādā ātrumā apmeklēt.

Uzdevums ir gana vienkāršs. Šī ir iespēja ikvienam labi pavadīt laiku ar aktīvi nostaigātiem vai noskrietiem kilometriem.

Savukārt Tiņģerē, Spārē, Pastendē, Laucienē un Vandzenē izveidotas Talsu novada virtuālo apļu skriešanas, nūjošanas, iešanas trases. Šeit uzdevums: iepazīties vai izprintēt trasi (trase dabā nav marķēta), uzņemt laiku un veikt izvēlēto apļu skaitu. Pēc finiša jāreģistrē rezultāts mājaslapā. Dalībnieki, kuri būs reģistrējuši skrējienu vismaz trijās trasēs, saņems veicināšanas balvu no Talsu novada pašvaldības.

Individuālās fiziskās aktivitātes neprasa lielu iepriekšēju sagatavošanos, to iespējams veikt katram piemērotākajā laikā. Turklāt tā nav tikai izkustēšanās svaigā gaisā, bet arī iespēja apmeklēt neredzētas vietas, iepazīt katru no tām  un varbūt pat atklāt ko nezināmu.

Visa informācija par aplikāciju, reģistrēšanos un kartes katrai vietai atrodamas https://www.okzk.lv/Aktivitates/ , atverot “Informācija” pie vēlamās aktivitātes.

Inita Fedko