Skip to main content

Jaunumi

Tiguļkalns, afiša

Komponists Raimonds Tiguls aicina uz 10. jubilejas koncertu Tiguļkalns

Šovasar, 7. augustā plkst. 20.00 Talsos jau desmito reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas koncerts „Tiguļkalns”, kur komponists katru gadu augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem kopā aicina savus mūzikas draugus un domubiedrus, radot īpašu vakaru ikvienam koncerta apmeklētājam. Šī gada centrālais muzikālais notikums Tiguļkalnā būs komponista Raimonda Tigula oratorijas „Jūras grāmata” ar Noras Ikstenas libretu atskaņojums, […]

Šovasar, 7. augustā plkst. 20.00 Talsos jau desmito reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas koncerts „Tiguļkalns”, kur komponists katru gadu augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem kopā aicina savus mūzikas draugus un domubiedrus, radot īpašu vakaru ikvienam koncerta apmeklētājam.

Šī gada centrālais muzikālais notikums Tiguļkalnā būs komponista Raimonda Tigula oratorijas „Jūras grāmata” ar Noras Ikstenas libretu atskaņojums, kas tiks izpildīts kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Valsts Akadēmisko kori „Latvija”, diriģenta Māra Sirmā vadībā.

Par gaidāmo koncertu komponists Raimonds Tiguls saka: „Man ir liels prieks un gandarījums, ka šogad 10. Tiguļkalna koncertā varēšu būt kopā un uzstāties ar tik izcilu mūziķu sastāvu un atskaņot savu monumentālāko darbu – oratoriju „Jūras grāmata”. Diriģents Māris Sirmais par Tigula mūziku saka: „Raimondam Tigulam ir tāda liela talanta iezīme, ka viņš ļoti labi un neuzbāzīgi, un nepārspīlēti jūt tādu kā latviskuma kodu.”

Brīvdabas koncerts aizsākās 2012. gadā kā iecere ik vasaru Tiguļkalnā vienkopus pulcēt mūziķus, ar kuriem Raimonda Tigula veidotajos sadarbības projektos atspoguļojas gan komponista daiļrades daudzpusība, gan Latvijas dabai, tautai, kultūrai un dzīvesziņai raksturīgās sajūtas un īpašais skanējums.

Koncertu rīko Raimonds Tiguls, un, pateicoties Talsu novada pašvaldības, Valsts Kultūrkapitāla fonda, SIA „Vika Wood” un SIA „Kurekss” atbalstam, apmeklētājam tas pieejams bez ieejas maksas. Tāpat šogad brīvdabas koncertu būs iespējams vērot tiešraidē Youtube un Facebook platformās.

Ņemot vērā pasākumu rīkošanas ierobežojumus, ieeja Tiguļkalna brīvdabas koncerta norises vietā būs iespējama tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātu*, kuru kopā ar personas apliecinošu dokumentu lūgsim uzrādīt pie ieejas.

* Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

Apmeklē koncertu un uzkavējies Talsos un novadā ilgāk – pirms dodies, ieskaties arī Visit Talsi.