Skip to main content

Kurp doties

Nurmuiža

Nurmuižas pils

57.226868
22.760967

Nurmuižas pils ir Livonijas ordeņa vasaļa pils, kas celta 16.gadsimta otrajā pusē. Nurmuiža ir lielākais un senākais muižas komplekss Latvijā, kurš ir saglabājies līdz mūsdienām.

Pils teritorijā ir 33 ēkas un septiņi dažādi pieminekļi vienuviet – sešas ēkas ir valsts nozīmes kultūras pieminekļi, piecas ēkas ir vietējās nozīmes kultūras pieminekļi, ir arheoloģiskais piemineklis, dabas piemineklis, mākslas piemineklis un viss komplekss ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Piedāvājumi:

RESTORĀNA UN VIESNĪCAS PAKALPOJUMI

Nurmuižas pils restorāna šefpavāra komanda piedāvā gardus un izsmalcinātus ēdienus no vietējiem un pasaulē atzīto piegādātāju produktiem!

Ir pieejamas vairākas svinību vietas un lokācijas dažādiem pasākumiem un viesu skaitam līdz pat 300 personām, kā piemēram – restorāns, banketzāle, lielā svinību ēka, oranžērija, vīnogu dārzs, pils parka vai dīķa lapene.

Svinības, kāzas, laulību ceremonijas, korporatīvie pasākumi, retrīti, sporta spēles, izstādes, koncerti un daudz kas cits!

+371 29998520
www.nurmuiza.lv

SMĒDES SPA

Nurmuižas Smēde ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa Nurmuižas apbūves kompleksa daļa, kas celta 19.gs. sākumā. Tajā strādāja pils kalējs. Pieaugot apmeklētāju skaitam, Smēde pārtapa par SPA zonu.

Plašajās darbnīcas telpās iebūvēts balts SPA pārplūdes masāžas baseins ar daudzām ūdens un gaisa strūklām. Smēdes SPA ir sauna un tvaiku pirts ar dažādiem temperatūras režīmiem.

Vasarā ir pieejama Smēdes SPA āra terase ar atpūtas zviļņiem, galdiņiem, sauļošanās krēsliem nesteidzīgai atpūtai, kā arī āra burbuļvanna septiņām personām.

+371 29998520
www.nurmuiza.lv

 

EKSKURSIJAS GIDA PAVADĪBĀ

Esiet laipni aicināti doties aizraujošā ekskursijā pa muižas teritoriju un galveno pils ēku novadpētnieka un muižas gida Alda Denčika pavadībā.

Pirmoreiz hronikās Nurmuižas vārds minēts 14.gs. un līdz pat mūsdienām tā piedzīvo nemitīgas pārmaiņas.
Nurmuižas pils telpas ir uzskatāmas par vienu no efektīgākajām neoklasicisma interjeru paraugiem Latvijas pilīs. Muižas apbūves kompleksu veido vairākas 18.-19.gs. celtas ēkas, to papildina atkal sakopts ainavu parks. Kopš 2024.gada notiek vērienīgi pils kompleksa atjaunošanas darbi.

Šobrīd jau atjaunota lielākā daļa saimniecības ēku. Godinot seno muižas īpašnieku Georgu fon Firksu, izveidots noslēpumains vīnogu dārzs.

+371 28785676

IZJĀDES AR ZIRGIEM

Nurmuižas pils kompleksā ir plašs zirgu stallis ar 15 zirgu vietām un atsevišķu ziemas manēžu iekštelpu treniņiem.

Jums ir iespēja doties izjādēs, piedalīties jāšanas treniņos, rīkot fotosesijas vai nodot savu zirgu glabāšanā.

Ziemas sezonā ir pieejami izbraucieni ar kamanām, bet vasarā ar paša pils barona ratiem!

+371 29255167