Skip to main content

Jaunumi

Lielais Jēkabs 2023, afiša

Jaunmoku pilī pasniegs Kurzemes tūrisma gada balvas Lielais Jēkabs 2023

Kurzemes tūrisma asociācija un Tukuma Tūrisma informācijas centrs aicina Kurzemes tūrisma uzņēmējus un nozarē strādājošos uz tūrisma gada balvas “Lielais Jēkabs 2023” svinīgās pasniegšanas ceremonijas pasākumu, kas notiks piektdien, 24.novembrī, Jaunmoku pilī, Tukuma novadā.

Kurzemes tūrisma asociācija, tupinot tradīciju, pasniegs tūrisma gada balvas “Lielais Jēkabs” 7 nominācijās: Neparastā Kurzemes naktsmītne,  Kurzemes garša,  Kultūrvieta Kurzemē, Atpūta uz ūdens Kurzemē, Kurzemes tūrisma uzņēmuma tēla veidotājs,  Piedāvājums Kurzemē ģimenēm ar bērniem un Par nozīmīgu ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā

Kurzemes reģiona novadu un valstpilsētu tūrisma informācijas centri izvirzīja sava novada uzņēmumus vai produktus 6 nominācijās. Vērtēšanu veica profesionāļu komandas, apmeklējot klātienē katru no izvirzītajiem nominantiem. Nominācijā Par nozīmīgu ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā ieguvēju nosaka Kurzemes tūrisma asociācijas valde.

Kurzemes tūrisma gada balvai “Lielais Jēkabs 2023” no Talsu novada izvirzīti pārstāvji 7 nominācijās:

NEPARASTĀ KURZEMES NAKTSMĪTNE 2023

Peldošā sala Mordangas ezerā

Unikālā mākslīgi radītā “Peldošā sala”, uz kuras speciāli stādītas zaļas zāles un skaistu koku ielenkumā atrodas stikla namiņš, tagad pieejama visiem, kas vēlas baudīt neaizmirstamus romantiskus un iedvesmojošus mirkļus, jo sala ezerā novietota tā, lai būtu dažādi skatu punkti un pēc iespējas ilgāks saulriets. Šo absolūto jaunumu veidojusi radošā apvienība “Skudras Metropole” sadarbībā ar dizaineru Mārci Ziemiņu (“Dont’t Panic”), kuri pērn pārsteidza ar levitējošo spoguļnamiņu virs Amatas upes, iegūstot vairākas uzvaras prestižos konkursos. Šovasar šī nepieradinātā naktsmītne papildināta ar vairākiem jaunumiem, tostarp –spoguļvannu.

Adrese Talsu novads, Ģibuļu pagasts, Mordangas ezers

Ēdināšana

Tālrunis 25417715

Epasts nepieradinatasnaktsmitnes@gmail.com

KURZEMES GARŠA 2023

Nurmuižas restorāns

Nurmuiža – viena no valsts skaistākajām pērlēm, kas atrodas Ziemeļkursas augstienē. Tieši šeit apmeklētājiem durvis vēris Nurmuižas restorāns, kur Jums būs iespēja iepazīties ar garšu toņiem un smaržu nokrāsām, kuras sastopamas Nurmuižas pils dārzos! Jūs varēsiet nogaršot Kurzemes zemnieku un mājražotāju produktus, kā arī citu tuvāku un tālāku zemju veltes. Protams, neaizmirsīsim par gardu šampanieti un citiem dzērieniem! Gastronomiskajā ceļojumā pa Latviju Nurmuižas restorāns ir galamērķis!

Nurmuiža, Laucienes pagasts

Piektdiena      12.00 – 22.00

Sestdiena        12.00 – 22.00

Svētdiena        10.00 – 20.00

Tālrunis +371 2648638, https://nurmuiza.lv/lv/

KULTŪRVIETA KURZEMĒ 2023

Kultūrvieta “Kurte”
Kultūrvieta Talsu vecpilsētā, kas apbur ar senatnīgo šarmu un mazpilsētai raksturīgo vienkāršību. Vieta koncertiem, lekcijām, radošiem un izglītojošiem pasākumiem. Aktuālo informāciju un norises atradīsiet “Kurte” Facebook lapā.

Baznīcas laukums 3, Talsi

29753573

ATPŪTA UZ ŪDENS KURZEMĒ 2023

Ūdens piedzīvojumu noma SPURA
Ūdens piedzīvojumu noma SPURA piedāvā dažāda veida izklaides un piedzīvojumus uz ūdens gan pieaugušajiem, gan bērniem. SPURA iznomā SUP dēļus, kajakus un airu laivas laivošanai pa Rojas upi. Organizē privātus, korporatīvus pasākumus un dažādus SUP piedzīvojumus. Iznomājam ūdens velosipēdus (katamarānus) braucienam pa Rojas upi un airu laivas. Pieejama hidrotērpu noma.

Jūras iela 1A, Roja
Tālrunis 29377608, info@spura.lv
spura.lv

KURZEMES TŪRISMA UZŅĒMUMA (VIETAS) TĒLA VEIDOTĀJS 2023

Dženeta Marinska,
Kempinga “Ūši” saimniece, īsta lībiete, Dženeta Marinska ir ilggadīga lībiskā mantojuma un Kolkas ciema popularizētāja un tēla veidotāja Latvijā un ārvalstīs. Jau vairāk kā 20 gadus viņa pie sevis aicina ceļotāju grupas savā sētā vietējos tradicionālos ēdienus — bukstiņbiezputru un žograušus un pastaigu industriālās Kolkas vēsturē «No Rēveles ķilavām līdz Rīgas zeltam» ar Latvijas labāko šprotu degustāciju noslēgumā.


“Ūši”, Kolka, Kolkas pagasts

Tālrunis +371 29475692

info@coastalfeelings.com

 coastalfeelings.com

PIEDĀVĀJUMS KURZEMĒ ĢIMENĒM AR BĒRNIEM 2023

Dabas atpūtas parks “Laumas”

Aicinām izzināt brīnumainos un pārsteidzošos bišu saimes dzīves noslēpumus Bišu takā, iepazīties ar pterodaktilu Albertu Putnu takā, doties radošā piedzīvojumā vaska sveču liešanas darbnīcā, saskatīt, saklausīt un sajust dabas pieskārienus Meža un Augu takās. Ļauties aktīvai un jautrai atpūtai Sporta takā, kā arī nobaudīt Laumiņu ķēķa kārumus! Disku golfs!
“Laumas”, Īves pagasts, Talsu novads

Tālrunis +371 29477731

info@laumas.lv, laumas.lv

Kurzemes tūrisma gada balvaLielais Jēkabs 202324.novembris, Jaunmoku pils, Tukuma novads

Ierašanās un reģistrācija no 18:00
19:00 Pasākuma svinīgā daļa ar Gada balvu pasniegšanu
21:00 Pasākuma saviesīgā daļa ar vakariņām, uzkodām un dejām
Vakara daļā spēlēs grupa “No Boundaries” (Talsi)
Vakara vadītājs – Kaspars Grīnfelds (Liepāja)
Par ēdieniem rūpēsies un dzērienu bāru piedāvās “Riverside” (Kuldīga)

Ieejas maksa 30 EUR personai (vakariņu galds ar bezalkoholiskajiem dzērieniem)  

Jaunmoku pils un muzejs atvērti bezmaksas apmeklējumam pasākuma dalībniekiem no 17:00 līdz 19:00 
Nakšņošana pils viesnīcā pasākuma apmeklētājiem ar 15% atlaidi. Rezervēt iespējams mājaslapā www.jaunmokupils.lv vai zvanot 26187442, vai rakstot info@jaunmokupils.lv, norādot kodu LIELAISJEKABS  
 Pasākumu organizē Kurzemes tūrisma asociācija un Tukuma Tūrisma informācijas centrs.   
Dalības maksa 30 EUR / personai   Pieteikšanās un vietu rezervēšana līdz š.g.20. novembrim   Reģistrējies pasākumam ŠEIT!