Skip to main content

Jaunumi

Izzinošs pārgājiens – Talsu pauguraines dārgumi

Izzinošs pārgājiens – Talsu pauguraines dārgumi

Talsu tūrisma informācijas centrs piedāvā izzinošu pārgājienu 1. – 5. klašu audzēkņiem un ģimenēm ar bērniem – Talsu pauguraines dārgumi. Maršruts ļauj iepazīt Talsu pauguraines dārgumus – dabas vērtības – kokus, putnus, dzīvniekus. Uzmanīgi klausoties gida stāstījumā, ikkatrs varēs pareizi atbildēt uz jautājumiem gājiena sākumā iedotajā uzdevumu lapā. Talsu pauguraine ceļotāju aicina mirkli pakavēties zaļajā […]


Talsu tūrisma informācijas centrs piedāvā izzinošu pārgājienu 1. – 5. klašu audzēkņiem un ģimenēm ar bērniem – Talsu pauguraines dārgumi. Maršruts ļauj iepazīt Talsu pauguraines dārgumus – dabas vērtības – kokus, putnus, dzīvniekus. Uzmanīgi klausoties gida stāstījumā, ikkatrs varēs pareizi atbildēt uz jautājumiem gājiena sākumā iedotajā uzdevumu lapā. Talsu pauguraine ceļotāju aicina mirkli pakavēties zaļajā dabas pasaulē, vērot skatu no Milzukalna, pasapņot Sirds ezera un Sapņu ezera ūdensrožu ieskautajos krastos, paviesoties saimniecībā Kurzemnieki, uzklausīt teikas un nostāstus par seniem un ne tik seniem laikiem un kas zina varbūt vērīgākajiem paveiksies ieraudzīt pa kādam meža iemītniekiem, tāpēc jābūt vērīgam!

Dabas parks „Talsu pauguraine” ietilpst Ziemeļkursas augstienes Vanemas paugurainē. Tas ir viens no Ziemeļkurzemes dabas apstākļu ziņā daudzveidīgākajiem apvidiem ar izteikti paugurainu reljefu un vairākiem nelieliem ezeriem. Nozīmīgākās dabas vērtības – mozaīktipa ainava, izteiksmīgs reljefs, aizsargājamo augu biotopu, maz pārveidotas, vecas ozolu, egļu un priežu audzes, introducēto sugu – dižskābāržu, baltegļu un duglāziju mežaudzes.

Maršrutu iespējams iziet arī pašiem, bez gida. Uzdevumu lapas iespējams saņemt Talsu tūrisma informācijas centrā Lielajā ielā 19/21 vai lejuplādēt ŠEIT.  Maršruta karte pieejama endomondo aplikācijā.

Pārgājiena ilgums – aptuveni 2 h

Pārgājiena garums – aptuveni 6 km

Talsu novada tūrisma informācijas centrs
Lielā iela 19/21, Talsi, Talsu novads, LV-3201
Tel.: 26469057
visittalsi.com