Skip to main content

Jaunumi

Priežu dabas taka

Izstaigā Talsu novada dabas takas

Brīvdienās dodies dabā un pavadi laiku svaigā gaisā. Šeit Tev būs dažas idejas, lai Tavas brīvdienas būtu izdevušās. Apmeklē Sabiles pilskalnu. No Sabiles pilskalna paveras brīnišķīgs skats uz seno mazpilsētiņu. Sevišķi skaisti šeit ir saulrieta laikā. Pilskalns atrodas 25 metru augstumā virs Sabiles un 110 metru virs jūras līmeņa. Talsu iela, Sabile, Talsu novads GPS: […]

Brīvdienās dodies dabā un pavadi laiku svaigā gaisā. Šeit Tev būs dažas idejas, lai Tavas brīvdienas būtu izdevušās.

Apmeklē Sabiles pilskalnu. No Sabiles pilskalna paveras brīnišķīgs skats uz seno mazpilsētiņu. Sevišķi skaisti šeit ir saulrieta laikā. Pilskalns atrodas 25 metru augstumā virs Sabiles un 110 metru virs jūras līmeņa.

Talsu iela, Sabile, Talsu novads

GPS: 57.046993,22.574939

Sabiles pilskalns

Apskati Virsaišu ūdenskritumu. Virsaišu ūdenskritums ir 1,7 m augsts un tas ir izveidojies strauta gultnē pār augšdevona dolomīta iežiem. Īpaši izteiksmīgs ūdenskritums ir pavasaros un rudeņos, kad tā platums sasniedz 4 metrus. Šeit ierīkota dabas taka, kuras garums ir aptuveni 3km. Tā ir piemērota nelielam pārgājienam dabā.

Šosejas Sabile – Stende kreisajā malā, pagrieziens uz stādaudzētavu “Mazsili”

GPS: 57.088826,22.549962

Virsaišu ūdenskritums

Talsu pauguraine kājāmgājējiem būs īstā izvēle, ja vēlies iziet ainaviski skaistu maršrutu un pirms vai pēc tam apskatīt arī pilsētu. Pieejami trīs maršruti- Talsu pauguraines dārgumi, Vanagkalna mistērijas , Talsu pauguraines šarms katrs savā garumā. Informāciju par maršrutiem un to garumu atradīsi šeit.

Velomaršruti Talsu paugurainē

Ja vēlies būt tuvāk jūrai, tad dodies uz Kolkas ragu. Kolka ir Kurzemes pussalas tālākais ziemeļu punkts, bet Kolkasrags ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē, vieta, kur vērojama divu jūru – atklātās Baltijas jūras un Rīgas līča – viļņu sastapšanās.

Kolkas rags

Apskati Ēvažu dabas taku un stāvkrastu. Šeit iespējams apskatīt vienu no retajiem Rīgas jūras līča stāvkrastiem. Tā augstums posmā starp Ušiem un Aizklāņiem ir 8-15 m. No autostāvvietas līdz stāvkrastam ved 300 m gara dabas taka

Ēvažu dabas taka