Skip to main content

Jaunumi

Talsu novads logo

Īstenos jaunas kultūras un tūrisma idejas

Talsu novada pašvaldība divas reizes gadā piedāvā iespēju pieteikties līdzfinansējumam kultūras un tūrisma ideju īstenošanai. Šī gada pirmajā kārtā saņemti 19 projektu pieteikumi, bet finansējums piešķirts 13 iniciatīvām. Talsu novada kultūras un tūrisma projektu vērtēšanas komisija apstiprināšanai izvirzīja 13 projektu idejas, to atbalstam piešķirts finansējums 11 072,25 eiro apmērā. Ar Talsu novada pašvaldības finansiālo atbalstu taps […]

Talsu novada pašvaldība divas reizes gadā piedāvā iespēju pieteikties līdzfinansējumam kultūras un tūrisma ideju īstenošanai. Šī gada pirmajā kārtā saņemti 19 projektu pieteikumi, bet finansējums piešķirts 13 iniciatīvām.

Talsu novada kultūras un tūrisma projektu vērtēšanas komisija apstiprināšanai izvirzīja 13 projektu idejas, to atbalstam piešķirts finansējums 11 072,25 eiro apmērā.

Ar Talsu novada pašvaldības finansiālo atbalstu taps Diānas Bērziņas Talsu un apkārtnes izloksnes vārdnīca „Stāsta Talsu novada ļaudis”, Maijas Laukmanes un Antras Auziņas-Bajāres grāmata „Ielošanās: Talsu ielu līkloči un noslēpumi” un deju kolektīva „Draudzība” grāmata „Ar deju caur dzīvi”.

Līdzfinansējumu ieguvušas divas biedrības „Talsu fotoklubs” idejas: fotoizstādes izveide „Vertikālā atskaite par 2020. gadu” un 2021. gada Kurzemes fotodienu Talsos fotoizstāde „Pilsētvide”. Savukārt Andris Reinholds īstenos ideju par fototehnikas muzeja ekspozīcijas izveidi.

Strazdes muižas teritorijā plānots izvietot vairākus uzdevumus, kas būs nolasāmi ar QR kodu, „Izzini, uzzini un zini Strazdē!”. Toties Tiņģeres muižas teritorijā ar QR kodu palīdzību būs iespējams apskatīt video par tēmu „Muižas dzīves ainiņas”.

Biedrība „Kurzemes atauga” nodrošinās tiešsaistes klasiskās mūzikas koncerta ierakstu un tā pārraidi Facebook.com „Komandantstunda ar Rahmaņinovu” un Talsu pauguraines dabas takās izveidos piecas spēles.

Tūrisma piedāvājuma dažādošanai tiks izstrādāts marķēts pārgājiena maršruts „Pa Spār pār Gājiens”. Biedrība „Baložu pasts” nodrošinās Sabiles un Talsu video izveidi ar saistītu mūziķu piedalīšanos, savukārt Rūdolfs Miķelsons kino mīļu priekam radīs īsfilmu „Pilsoņa Zariņa dzīves ainiņas”.

Inita Fedko