Skip to main content

Jaunumi

Peldošā sala Mordangas ezerā

Unikāla peldošā sala Mordangas ezerā

Unikālā mākslīgi radītā “Peldošā sala”, uz kuras speciāli stādītas zaļas zāles un skaistu koku ielenkumā atrodas stikla namiņš, tagad pieejama visiem, kas vēlas baudīt neaizmirstamus romantiskus un iedvesmojošus mirkļus, jo sala ezerā novietota tā, lai būtu dažādi skatu punkti un pēc iespējas ilgāks saulriets. Šo absolūto jaunumu veidojusi radošā apvienība “Skudras Metropole” sadarbībā ar dizaineru […]

Unikālā mākslīgi radītā “Peldošā sala”, uz kuras speciāli stādītas zaļas zāles un skaistu koku ielenkumā atrodas stikla namiņš, tagad pieejama visiem, kas vēlas baudīt neaizmirstamus romantiskus un iedvesmojošus mirkļus, jo sala ezerā novietota tā, lai būtu dažādi skatu punkti un pēc iespējas ilgāks saulriets. Šo absolūto jaunumu veidojusi radošā apvienība “Skudras Metropole” sadarbībā ar dizaineru Mārci Ziemiņu (“Dont’t Panic”), kuri pērn pārsteidza ar levitējošo spoguļnamiņu virs Amatas upes, iegūstot vairākas uzvaras prestižos konkursos. Šovasar šī nepieradinātā naktsmītne papildināta ar vairākiem jaunumiem, tostarp –spoguļvannu.

“Šajā unikālajā dizaina un arhitektūras objektā, kas radīts no nulles, tika ieguldīts apjomīgs darbs. Salas dizains izstrādāts tā, lai tā būtu ļoti stabila un droša. Tas veidots minimālisma stilā ar liektām un plūdenām formām, savukārt pats namiņš  atsaucas uz klasisko divslīpu jumtu, kas Latvijas kultūrā ir visiem zināms arhetips. Katra dizaina lieta un mēbele uz salas ir īpaši veidota, lai iederētos kopējā konceptā un rastos gan mājīguma sajūta, gan intīma piesaiste šai vietai.
Ar šo projektu cenšamies vairot unikāla un kvalitatīva dizaina attīstību Latvijā un ārpus tās. Mums nācās tikt galā ar neskaitāmiem izaicinājumiem, lai šis projekts taptu un sasniegtu mērķi – piedāvāt unikālu, neaizmirstamu un iedvesmojošu pieredzi mūsu viesiem, kuriem jāpatur prātā, ka “Nepieradinātās naktsmītnes” ir un paliek nepieradinātas,” stāsta viens no “Peldošās salas” radītājiem un dizaina objektu veidotājiem, dizaina risinājumu uzņēmuma “Don’t Panic” dizainers Mārcis Ziemiņš.

Sala darbojas uz saules enerģiju, kas nodrošina apgaismojumu un visas saimnieciskās lietas. Uz “Peldošās salas” ir paslēpti QR kodi, kuros var uzzināt īpašus stāstus, kā arī noklausīties Mordangas ezera sonāti.

Radošās apvienības “Skudras metropole” vadītāja Gundega Skudriņa piebilst: “Katrā vietā, kurā radām jaunas unikālas “Nepieradinātās naktsmītnes”, mēs veidojam īpašus stāstus, integrējam vēstures faktus spēlēs, kafijas rituālos un naktsmītnes objektos, lai pēc iespējas vairāk atklātu katra konkrētā reģiona šarmu, vēsturi un dabas bagātības.

Ikkatru detaļu, interjera priekšmetu, traukus kā arī pašas “Nepieradinātās naktsmītnes” radām, veidojam un ceļam saviem spēkiem. Pievēršam uzmanību vissīkākajai niansei, sākot ar speciāli radītu ekoloģisku zobu pulvera pastu, kas nekaitē dabai, un skuju pulveri vannai, līdz pat dizaina krēsliem, kuros aug papardes, vai galdam, kas veidots kā Mordangas ezera makets ar ūdeni un kokiem.

Mūsu mērķis ir dāvāt apmeklētājiem jaunu pieredzi, kura veido cilvēka un dabas cieņpilnu mijiedarbību.  Esam laimīgi, ka varam radīt jaunus, nebijušus dizaina objektus un parādīt apmeklētājiem jaunas, skaistas Latvijas vietas.

Mēs ļoti rūpīgi izvēlējāmies lokāciju un apskatījām vairāk kā 20 ezerus Kurzemes pusē. Izvēlējāmies fantastisko Mordangas ezeru, jo sajutām tā īpašo enerģētiku un sajūsminājāmies par tā skaistumu. Paldies Talsu novada pašvaldībai par pretim nākšanu un atbalstu”.

Projekts “Nepieradinātās naktsmītnes” aizsākās pērnvasar ar levitējošo “Spoguļnamiņu” virs Amatas upes . “Nepieradinātās naktsmītnes” ir piedzīvojums tiem, kuri meklē dabas klātbūtni, ir gatavi jaunām sajūtām un pieredzei, vēlas gūt iedvesmu, prieku, izbaudīt ko nebijušu. Tiem, kuri nemeklē komfortu un ērtības, kuru tur nav, bet gan vēlas baudīt putnu dziesmas, upes čalošanu, ezera nakts miglas vālus, meža burvību, rietošās saules starus. Relaksēties no ikdienas steigas, urbāniem pilsētu džungļiem un kņadas. Nepieradinātās naktsmītnes nav domātas vienkārši nakts mieram, bet gan radītas ar mērķi sniegt apmeklētājiem jaunu pieredzi, iepazīstinot ar jaunām vietām, dažādiem Latvijas reģioniem un neparastām lokācijām. Eksperimentāls piedzīvojums veidots ar apmeklētāju iesaisti, spēles, izklaides un izglītojošiem elementiem. Tā ir iespēja izbaudīt citādu, neierastu nakti jaunās, nebijušās vietās.  “Spoguļnamiņš”, kas aizvadītajā gadā nopelnījis Grand Prix pasaulē un vairākas 1. vietas dažādos Eiropas konkursos, jaunajā sezonā papildināts ar jaunu izzinošu spēli par Amatas novadu, meditatīviem koncertiem mežā un jaunu “Spoguļvannu”, virs kuras paceļas mirdzoši lampu burbuļi, un ieskauj skuju smaržu kristāli.

Lai arī  nakšņošanas iespēja “Nepieradinātajās naktsmītnēs” tika izpirkta vienas dienas laikā, tomēr ikvienam ir iespēja apmeklēt kafijas rituālus un citus piedāvājumus abās unikālajās vietās.

Info mājas lapā http://www.nepieradinatasnaktsmitnes.lv

Eksperimentālos projektus atbalsta Paulig Latvija, Prike Latvija, Amatas novada pašvaldība, Talsu novada pašvaldība. Tos radījuši radošās apvienības “Skudras metropole” vadītāja Gundega Skudriņa un dizaina risinājumu uzņēmuma “Don’t Panic” dizainers Mārcis Ziemiņš.

“Spoguļnamiņš” virs Amatas upes un “Peldošā sala” formāts, scenogrāfija, dekorācijas, scenārijs un citi aizsargājami objekti, ir SIA “Skudras Metropole” un SIA “Don’t Panic” intelektuālais īpašums.

Visas tiesības uz tiem pieder SIA “Skudras Metropole” un SIA “Don’t Panic” un ir aizsargātas LR normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Foto:

Jānis Vīksna

Emīls Ozoliņš