Skip to main content

Kurp doties

Dundagas pils

Dundagas pils

57.510450
22.355260

Pils apskatei pieejama ar gidu vai pavadoni Dundagas tūrisma informācijas centrā.
Lielākām grupām obligāta iepriekšēja pieteikšanās, vēlams arī pārējiem.

Darba laiks:
No 15.maija līdz 15.oktobrim:
P, O, T, C, Pk.: plkst. 8.30 – 12.00 un 12.30 – 17.00
S, Sv.: plkst. 11.00 – 17.00

No 15.oktobra līdz 15.maijam:
Tikai darba dienās, piesakoties vismaz dienu iepriekš!

Ekskursija pilī: pieaugušajiem — 3,00 €, skolēniem, invalīdiem — 0,85 €.

Dundagas pils ir lielākā Ziemeļkurzemē, turklāt labi saglabājusies. Rīgas domkapituls to sāka būvēt 13.gs. vidū, 1434.g. to nopirka Kurzemes bīskaps, bet no 16. līdz 20.gs. tā piederēja muižnieku Maidelu un Ostenzakenu dzimtām. Pils divas reizes nodegusi un vairākkārt pārbūvēta, pēdējo reizi pēc nodedzināšanas 1905.g. Ar pili saistās daudz teiku, no kurām pazīstamākā ir par Zaļo jumpravu.

Mūsdienās Dundagas pils ir vērienīgu svētku, kāzu izrīcību, ekskursiju, ērtu naktsmītņu un vēl neizmantotu iespēju un atklājumu vieta. Pilī atrodas Mākslas un mūzikas skola un audēju darbnīca. Īpaši noslēpumaina Dundagas pils kļūst Leģendu nakts svinībās oktobra nogalē.

Vienā no ekspozīciju telpām apskatāma pils agrāko īpašnieku galerija, kā arī neliela izstāde ar fotoattēliem un zīmējumiem par dažādiem pils būvniecības posmiem.

Pils pirmajā stāvā apskatāma pastāvīgā ekspozīcija “Krokodilu ligzda”, par populāro novadnieku, kādreizējo krokodilu mednieku un opālu racēju Austrālijā Arvīdu Blūmentālu (1925 – 2006), filmas “Krokodils Dandijs” prototipu, kas pasaulē vairāk zināms kā Crocodile Harry.

Dundagas pils velvju zālēs apskatāma 2008.gadā izveidotā pastāvīgā Medaļu ekspozīcija, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Medaļu mākslas klubu. Ekspozīcijā skatāmi Jāņa Strupuļa, Jāņa Mikāna, Vijas Mikānes, Antras Urtānes, Ineses Nātriņas, kā arī citu mākslinieku autoru darbi un ārzemju mākslinieku dāvinājumi autoriem. Izstādē atrodamas arī vairākas izciliem Dundagas novadniekiem veltītas medaļas.