Skip to main content

Jaunumi

Velobraucējiem

Vēlies iepazīt Talsu novadu un dod priekšroku velobraukšanai? Apskati Talsu novada tūrisma informācijas centra izstrādātos velomaršrutus, izvēlies vienu vai izbrauc tos visus! Talsu pauguraine velobraucējiem Talsu paugurainē pieejami trīs marķēti lokveida velomaršruti. Violetais velomaršruts kombinējams ar fotoorientēšanās uzdevumu Velokvests #TalsuPauguraine, kas patiks jauniešiem un ne tikai. Eurovelo 554 Lokveida maršruts: Talsi–Ābeļu ezers–Mundigciems–Plēsums–Sukturi–Stūrīši–Zvirgzdi–Talsi Attālums: 25 km […]

Vēlies iepazīt Talsu novadu un dod priekšroku velobraukšanai? Apskati Talsu novada tūrisma informācijas centra izstrādātos velomaršrutus, izvēlies vienu vai izbrauc tos visus!

Talsu pauguraine velobraucējiem

Talsu paugurainē pieejami trīs marķēti lokveida velomaršruti. Violetais velomaršruts kombinējams ar fotoorientēšanās uzdevumu Velokvests #TalsuPauguraine, kas patiks jauniešiem un ne tikai.

Eurovelo 554
Lokveida maršruts: Talsi–Ābeļu ezers–Mundigciems–Plēsums–Sukturi–Stūrīši–Zvirgzdi–Talsi
Attālums: 25 km
Ceļa segums: grants, asfalts
Grūtības pakāpe: vidējs

Sarkanais velomaršruts
Lokveida maršruts: Talsi–Mundigciems–Linejciems-Lejslabiņi–Kamparkalna skatu tornis–Talsi Attālums: 26 km
Ceļa segums: grants, asfalts
Grūtības pakāpe: vidējs

Violetais velomaršruts
Lokveida maršruts: Talsi–Sukturi–Stūrīši–Šķēde–Lauciene–Odre–Talsi
Attālums: 32 km
Ceļa segums: grants, asfalts Grūtības pakāpe: vidējs

Dižstend’ – Mazstend’ – Pastend’

Jauns lokveida velomaršruts, kas savieno veloceliņus Raiņa ielā un gar šoseju P120, vedot cauri apdzīvotām vietām Talsu apkārtnē ar tik līdzīgiem nosaukumiem – Dižstende, Mazstende un Pastende. Noteikti piestājiet, lai apskatītu atjaunoto Dižstendes muižas bruņinieku pili, Motosporta ekspozīciju Pastendē un nogaršotu gardo „Medņu medu” Ģibuļu pagastā.

Lokveida maršruts: Talsi–Dižstende–Mazstende–Pastende–Talsi
Attālums: 21 km
Ceļa segums: asfalts, arī veloceliņi, grants
Ilgums: 3–3,5 h
Grūtības pakāpe: viegls

Valdemāra pēdās

Šogad izcilajam sabiedriski politiskajam darbiniekam, publicistam un novadniekam Krišjānim Valdemāram – 195. Lai nosvinētu šo jubileju, sadarbībā ar Valdemārpils tūrisma informācijas centru un Rojas Jūras un zvejniecības muzeju izstrādāts izglītojošs velomaršruts, kas simboliski iezīmē Valdemāra ceļu no dzimtajām mājām „Vecjunkuros” līdz vietai, kur viņš pirmo reizi ieraudzīja jūru. Braucienu var veikt no Talsiem līdz Rojai vai pretējā virzienā. Drukātajā materiālā iekļauta arī krustvārdu mīkla, kuru aizpildot un iesniedzot Talsu novada tūrisma informācijas centrā vai Rojas Jūras un zvejniecības muzejā, saņemsiet piemiņas balviņu.

Līnijveida maršruts: Talsi–Gambija–Pūņas–Valdemārpils–Ārlava–Roja
Attālums: 57 km
Ceļa segums: asfalts, grants
Ilgums: 1 diena
Grūtības pakāpe: grūts

Lielais Talsu apkārtnes veloloks

Ar šī velomaršruta palīdzību iepazīsiet Lībagu un Laucienes pagastu arhitektūras un arheoloģijas pērles – Stendes luterāņu baznīcu, Dižstendes muižas bruņinieku pili, Stendes dzelzceļa staciju, Mežītes pilskalnu, Nurmuižu, Nurmes baznīcu un citas interesantas vietas.

Lokveida maršruts: Talsi–Dižstende–Stende–Lauciene–Talsi
Attālums: 47 km
Ceļa segums: asfalts, arī veloceliņi
Ilgums: 3–4 h
Grūtības pakāpe: vidējs