Skip to main content

Jaunumi

Talsu novada tūrisma speciālisti dodas pieredzes apmaiņas braucienā uz Latgali

31.oktobrī Talsu novada tūrisma speciālisti devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Latgali, lai iepazītos ar tūrisma piedāvājumu Ludzas novadā un Rēzeknē, tūrisma informācijas centru darba organizāciju un struktūru kā arī, lai smeltos jaunas idejas savā darbā. Ludzas tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte iepazīstināja ar Ludzas amatnieku centru, kur bija iespējams iepazīt latgaļu kulināro mantojumu un […]

31.oktobrī Talsu novada tūrisma speciālisti devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Latgali, lai iepazītos ar tūrisma piedāvājumu Ludzas novadā un Rēzeknē, tūrisma informācijas centru darba organizāciju un struktūru kā arī, lai smeltos jaunas idejas savā darbā.

Ludzas tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte iepazīstināja ar Ludzas amatnieku centru, kur bija iespējams iepazīt latgaļu kulināro mantojumu un izzināt latgaliskās dzīves senās tradīcijas. Apskatījām Ludzas sinagogu, kas ir vecākā koka sinagoga Baltijā un šobrīd darbojas kā Ludzas Novadpētniecības muzeja filiāle ar lūgšanu telpu, modernām ekspozīcijām kinodokumentālistam Hercam Frankam un viņa tēvam Ludzas fotogrāfam Vulfam Frankam, kā arī Ludzas ebreju dzimtu likteņu ekspozīciju. Apskatījām Ludzas viduslaiku pilsdrupas, kur teritorijas pieejamība uzlabota, piesaistot projektu finansējumu. Paviesojāmies Līdumniekos, kur atrodas pēc iedzīvotāju iniciatīvas veidota II Pasaules kara un padomju laika liecību kolekcija un radošās atpūtas centrs, kurš ir biedrības pārraudzībā. Kārsavā apskatījām kultūrvēstures centru “Līču mājas”, kas ir jauns tūrisma objekts, kur apskatāma pastāvīgā ekspozīcija, kas izved apmeklētāju cauri svarīgākajiem pieturpunktiem Kārsavas un tās apkārtnes liktenī. Paviesojāmies arī “Latgolys šmakovkas” dedzinātavā, kas atrodas ar vēsturiskiem stāstiem apvītajā Malnavas muižas teritorijā. Dienas noslēgumā izzinājām mājas restorāna konceptu, kas ir samērā jauns veids ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai Latvijā. Mājas restorānā “Dzīles” saimniece savās mājās piedāvā izsmalcinātas maltītes ar latgaliešu kulinārā mantojuma tradīcijām raksturīgām garšas niansēm.

Otrajā dienā devāmies uz Rēzekni, kur iepazināmies ar kolēģiem no Rēzeknes Tūrisma attīstības centra, viņu darba organizāciju kā arī paviesojāmies Rēzeknes tūrisma objektos – radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”, Latgales vēstniecībā Gors, apskatījām Kovšu ezera parku, kur uzzinājām par tā attīstību un pieejamības uzlabošanu, kas ļāvis ezera teritorijā attīstīt vietējo tūrisma uzņēmēju piedāvājumu.

Paldies kolēģiem un tūrisma uzņēmējiem no Ludzas un Rēzeknes par laipno uzņemšanu un iepazīstināšanu ar vietējo tūrisma piedāvājumu.