Skip to main content

Jaunumi

Piedalies akcijā „Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2022”

Latvijas Piļu un muižu asociācija un Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ar prieku ziņo, ka šogad norisināsies akcija, kuras laikā būs iespēja apceļot mūsu Latvijas pagātnes mantojumu – pilis un muižas, kuras ar lielu rūpību tiek lolotas un saglabātas ne tikai mūsu, bet arī nākamajām paaudzēm. Pirmo reizi šāda akcija notika 2000.gadā, un šogad […]

Latvijas Piļu un muižu asociācija un Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ar prieku ziņo, ka šogad norisināsies akcija, kuras laikā būs iespēja apceļot mūsu Latvijas pagātnes mantojumu – pilis un muižas, kuras ar lielu rūpību tiek lolotas un saglabātas ne tikai mūsu, bet arī nākamajām paaudzēm. Pirmo reizi šāda akcija notika 2000.gadā, un šogad notiks jau 10.reizi. Iepriekšējos gados tā ir guvusi lielu atsaucību un gandarījumu gan no apceļotāju, gan piļu, muižu īpašnieku puses. Akcija norisinās no 1.maija līdz 30.septembrim.

Šajā akcijā šogad piedalās 60 pilis un muižas, kuras ar prieku un sirsnīgo viesmīlību sagaidīs ikvienu akcijas dalībnieku. Apmeklētāji būs gaidīti no 1. maija līdz 30. septembrim, šajā laikā ikviens dalībnieks varēs reģistrēt savu ierašanos vēsturiski nozīmīgajā vietā. Apceļotāju kartes un akcijas noteikumus ikviens varēs saņemt (lejupielādēt un izdrukāt) interneta vietnē: www.pilis.lv, Facebook sociālajā kontā:  “Latvijas piļu un muižu asociācija” vai dodoties uz jebkuru no akcijas pilīm, muižām, kur būs iespēja saņemt jau izdrukātu dalībnieka karti.
Apceļojot vairāk kā pusi akcijas piļu, muižu, pēc akcijas noslēguma, dalībnieks varēs iesūtīt reģistrācijas dalībnieka lapu ar atzīmēm un piedalīties kā viens no uzaicinātajiem viesiem akcijas noslēguma ballē un paralēli katra derīgā, iesūtītā apceļotāja dalībnieka lapa piedalīsies akcijas noslēguma balvu izlozē. Balvu fondu veido katras pils, muižas sarūpētais pārsteigums un sponsoru atbalsta dāvanas.
Liela daļa piļu un muižu ir sagatavojusi kādu īpašu piedāvājumu vai uzdevumu kā apceļotājam nopelnīt atzīmi par muižas, pils apmeklējumu. Līdz ar to ikvienam dalībniekam sākotnēji būtu vēlams iepazīties ar katras pils, muižas piedāvāto īpašo akcijas izaicinājumu, to veikt un izbaudīt katras vēsturiski krāšņās vietas auru. Akcijas dalībnieki tiek aicināti uz pilīm un muižām, kuras darbojas gan kā sabiedriski pieejamas ēkas, gan arī apciemojumam piesakoties individuāli – tādējādi lūgums sekot līdzi katras pils un muižas apmeklējuma kārtībai un laikiem.

Talsu novada akcijas dalībnieki:

Dundagas pils

Apceļotājiem ir iespēja iepazīt Dundagas pili, kas ir lielākā Ziemeļkurzemē. Tā ir piedzīvojusi karus, īpašnieku maiņas un vairākkārt pārbūvēta, divas reizes izdegusi, taču atkal atjaunota un gaida apmeklētājus.

Spāres muiža

Apceļotājiem ir iespēja iepazīt Spāres muižu dodoties ekskursijā. Muižas ēka celta ap 1790. gadu. Tā ir vienstāva mūra celtne ar augstu cokolstāvu un ļoti interesantām divu laidumu kāpnēm, kuru margās iekalta monogramma. Bagātīgs fasāžu dekors: rusti, logu apdare un dzega.

Strazdes muiža

Muižas kungu māja, kalte, spirta brūzis (1886), kalpu mājas, saimniecības ēkas, klēts un ainavu parks ar vērtīgām introducēto koku sugām un lapegļu audzi. Gadu gaitā muižas ēku komplekss papildināts ar vairākām jaunām ēkām un saimniecības būvēm.

Tiņģeres muiža

Tiņģeres muižas (Tingern) kungu māja celta laikā no 1800. līdz 1805.gadam, to cēlis Pēterburgas tirgotājs/baņķieris Johans Heinrihs Bahs. Šobrīd muižā atrodas kultūras centrs, pagasta pārvalde, bibliotēka, kapela, ir saglabājies ainavu parks ar Mīlestības saliņu, avota grotu un pastaigu takām.