Skip to main content

Jaunumi

Pankūku nedēļa turpinās

AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA PAR PANKŪKU NEDĒĻU PIEEJAMA ŠEIT! Teju visiem garšo pankūkas un tās ir tik daudzveidīgas, cik to gatavotāji, tāpēc šogad pirmo reizi ielūdzam uz Pankūku nedēļu Talsu novadā! No 18. līdz 27.novembrim 30 dalībnieki piedāvās 76 iespējas nogaršot visdažādākās pankūkas. Pankūku nedēļā piedalās vairāki ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, gan privātas saimniecības un uzņēmumi, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanas pakalpojumu […]

AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA PAR PANKŪKU NEDĒĻU PIEEJAMA ŠEIT!

Teju visiem garšo pankūkas un tās ir tik daudzveidīgas, cik to gatavotāji, tāpēc šogad pirmo reizi ielūdzam uz Pankūku nedēļu Talsu novadā! No 18. līdz 27.novembrim 30 dalībnieki piedāvās 76 iespējas nogaršot visdažādākās pankūkas.

Pankūku nedēļā piedalās vairāki ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, gan privātas saimniecības un uzņēmumi, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, gan pašvaldības iestādes. Aktivitāti atbalsta vairākas izglītības iestādes Talsu novadā, saviem audzēkņiem piedāvājot šajā nedēļā izzināt pankūkas, gatavošanas procesu un pašiem piedalīties to gatavošanā.

SESTDIEN, 26.novembrī:

SVĒTDIEN, 27.novembrī:

Daži no dalībniekiem darbosies tikai vienu vai divas dienas, bet ir dalībnieki, kuru pankūku ēdienkarti varēsim baudīt turpat visu pasākuma norises laiku. Anstrupē ar īpašu burkānu mērci un gardām pankūkām gaidīs “Trušu raibumi” (Silvija Reine). Ārlavas pagastā par plašu pankūku ēdienkarti gādās “Lāčplēši” (Elita Rumba). Balgales pagastā Dursupes skola sadarbībā ar Balgales sporta un brīvā laika pavadīšanas centru rīko Pankūku vakaru. Dižstendē par graudu, zirņu, kartupeļu pankūku degustāciju rūpēsies APP Agroresursu un ekonomikas institūts. Dundagā par svētku pankūku mielastu gādās “Kolibrī svētkos” (Radošā apvienība Ieva un Santa). Ģibuļu pagastā Talsu Kristīgā sadraudzība aicina ikvienu uz pankūkām ukraiņu ģimenes izpildījumā, Spārē uz Olimpisko pankūku pārgājienu aicina Latvijas valsts mežu atpūtas un tūrisma centrs “Spāre”, savukārt, trīs riktu pankoki “IKOKNAP SERĀPS” sniegs dvēselisku gandarījumu Spāres muižā. Ģipkā aicina uz rudens pankūku pikniku “Pie Elmāra” (Ieviņa Svitiņa), bet vakaru ar pankūkām lampiņu un sveču gaismā varēs baudīt “Pie barona lielkunga” (Mareks Langzāms). Kaltenē ar parastām un neparastām pankūkām gaidīs “Cīrulīšu” mājas labumi, uz Jūrasbraucēja spēka pankūkām aicina Rojas Jūras zvejniecības muzeja filiāle “Kaltenes klubs”,  bet Viesu namā “Vīnkalni” notiks Pankūku svētki. Kolkā uz tradicionālajām lībiešu pļedām un citiem pankūku gardumiem aicina “Zvīņu mājas kafejnīca” (Māra un Jānis Tarlapi) un Kolkas Lībiešu saieta nams, Dženeta Marinska. Rojā notiks pankūkošana “Strimalā” (Anna Blumberga-Viļamas un Juris Viļamas), ar atšķirīgu pankūku ēdienkarti turpat katrai dienai priecēs bistro “Mare”, uz atvērto durvju dienu ar pankūkām ielūdz Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu centrs “Strops”, “Pankūkas laivās” piedāvās čaklākās un radošākās Rojas saimnieces. Sabilē par lieliem un maziem pankūku mīļiem gādās ģimenes restorāns “Restoterase” un ar mīlestību gatavotām pankūkām gaidīs Radošā istabiņa (Laima un Kaspars Ūdrīši). Stendē būs iespēja nobaudīt “Aijas īpašās pankūkas” Stendes pilsētas karoga laukumā. Talsos pēc leģendārās picērijas “Mare” pavāra Ginta gardajām pankūkām iegriezies kafejnīcā “Nr.33”, uz kraukšķīgām un mutē kūstošām pankūkām ielūdz AS “Talsu autotransports” ēdnīca, ar rūpēm un mīlestību gatavotām pankūkām varēs cienāties Talsu novada vidusskolā, “Direktora pankūkas” pēc senām receptēm piedāvās Talsu novada muzejs, savu trīs gadu jubileju Gaismas kalnā ar pankūku kūkām svinēs Talsu Galvenā bibliotēka. Tiņģerē par to, lai Pirmā Adventā viss smaržotu pēc pankūkām gādās Tiņģeres muiža. Valdemārpilī  piestāt “Garšu pieturā” uz kopīgu svinīgo saimes galdu un doties niansētā sajūtu piedzīvojumā “Es gatavoju ar akcentu” aicina  “Ziedu akcents” un “Es.Gatavoju”. Vandzenes pagastā par īstu pankūku izēšanos rūpēsies IK “Mārtiņa koku fabrika”.  

Lai nu kā, bet tik daudzveidīgu pankūku piedāvājumu vienā novadā vēl neesam manījuši…

Viss, kas jādara – jāiepazīstas ar ēdienkartēm un jābrauc ciemos!