Skip to main content

Jaunumi

Mazbānīša stacijas svētki Valdemārpilī

Mazbānīša stacijas Valdemārpils svētki

Apvienojoties aktīvajiem vietējiem un apkaimes iedzīvotājiem, 31. maijā pirmo reizi tiks svinēti mazbānīša stacijas VALDEMĀRPILS svētki.

Valdgales–Rojas šaursliežu dzelzceļa staciju Stacijas ielā 6 atklāja 1930. gadā, un tā darbojās līdz pat sešdesmito gadu sākumam. Kravas vilciens pamatā pārvadāja kokmateriālus, piegādāja arī laikrakstus un preces veikaliem.

No plkst. 18.00 līdz plkst. 20.00 kopā ar amatierteātra “Pļavas” aktieriem tiks uzburta senatnīgā stacijas atmosfēra, kur, sagaidot vai pavadot vilcienu, vienmēr ir bijusi liela rosība.

Plkst. 18.00 oficiāla atklāšana ar stāstiem un bērnības atmiņām par stacijas vēsturi dalīsies Aira Saleniece, Igurds Baņķis, Laine Štokmane un Herbets Jansons.

Mūzikai skanot, sapostās saimnieces svētku galdā cels pīrāgus, plātsmaizes un laimīgās pankūciņas un parūpēsies, lai visi apmeklētāji varētu izbaudīt īstus vēdera priekus.

Labumu tirdziņā aicināts piedalīties ikviens, kas var lepoties ar savu arodu, rokdarbiem, audzēto, pīto, šūto vai veidoto. Ko noderīgu noteikti varēs atrast tirdziņā “Kādam lieks – citam prieks”. Valdemārpils un apkaimes iedzīvotāji aicināti pieteikties līdz 26.maijam sazinoties ar Airu (29 241 530).

Darbosies arī mazpulcēnu tirdziņš. Ikviens pasākuma apmeklētājs aicināts atbalstīt Paulas aktivitāti ar ziedojumu Talsu novada pašvaldības Dzīvnieku patversmei “Ausma”.

Pie stacijas ēkas darbosies Lailas Ditmanes improvizēta foto studija “Tiekamies mazbānīša stacijā”.

Plkst. 18.30 ar īpašu koncertu uzstāsies vietējā muzikālā apvienība ZUM, kas apvienojušies speciāli uz šiem svētkiem.

Bērniem radošās darbnīcas un spēles, savukārt no plkst. 19.00 visi mazie pirmsskolas riteņbraucēji aicināti piedalīties lustīgā velo braucienā ar saviem līdzsvara un pedāļu riteņiem. Dalībnieki aicināti ģērbties koši, krāsaini vai savu iemīļoto varoņu tērpos. Kad visi būs startējuši, tiks apbalvoti žiperīgākie, krāsainākie vai ar oriģinālāko kostīmu.  Lūgums pieteikt dalībniekus līdz 30.maijam sazinoties ar Lieni (26 602 812).

No plkst. 20.00 līdz 23.00 par lustīgu mūziku un īstu zaļumballes atmosfēru parūpēsies pūtēji no Ugāles.

Pasākums ir Līderu akadēmijas grupas realizētā iniciatīva. Pasākums atbalstīts ar Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Pasākums “Mazbānīša stacijas “Valdemārpils” svētki” 31. maijā, no plkst. 18.00 līdz plkst. 23.00, Stacijas ielā 6.

Informāciju sagatavoja

Līderu akadēmijas grupa Valdemārpilī

visitvaldemarpils@talsi.lv

+ 371 26602812

Mazbānīša stacijas svētki Valdemārpilī