Skip to main content

Jaunumi

Izbaudi Kolku ar audiogidu

Kolkas Lībiešu saieta nams, sekojot sabiedrībā valdošajam pieprasījumam pēc digitāliem risinājumiem un pandēmijas laika mestajiem izaicinājumiem klātbūtnes kontaktu mazināšanai, izstrādājis Kolkas ciema audiogidu. Audiogida saturu un stāstījumu veidojusi kolceniece Dženeta Marisnka, kas ir zinoša un praktizējoša gide. Mīļi aicinām visus interesentus, īpaši kolceniekus, uz audiogida prezentācijas pasākumu Kolkasragā 15. oktobrī  plkst. 11.00. Audiogida maršruts ir […]

Kolkas Lībiešu saieta nams, sekojot sabiedrībā valdošajam pieprasījumam pēc digitāliem risinājumiem un pandēmijas laika mestajiem izaicinājumiem klātbūtnes kontaktu mazināšanai, izstrādājis Kolkas ciema audiogidu. Audiogida saturu un stāstījumu veidojusi kolceniece Dženeta Marisnka, kas ir zinoša un praktizējoša gide.

Mīļi aicinām visus interesentus, īpaši kolceniekus, uz audiogida prezentācijas pasākumu Kolkasragā 15. oktobrī  plkst. 11.00.

Audiogida maršruts ir visaptverošs ceļojums Kolkas ciema vēsturē un iepazīstina apmeklētāju (klausītāju) ar vietām, norisēm un cilvēkiem ciemā no tā pirmsākumiem līdzi mūsu dienām. Tas sākas Kolkas senākās vēstures punktā – Kolkasragā, vijas cauri ciemam un noslēdzas jaunākajā apskates objektā – Lībiešu saieta namā ciema centrā. Maršruts ir 5,3 km garš un iekļauj 29 pieturvietas.

Pastaigas laikā klausītājs uzzinās, kā kolcenieki kļuva par robežpārkāpējiem un no kurienes radusies akmeņu kaudze Kolkasraga liedagā, skatīs vaigā Latvijas vienīgo jūras salu un atklās, kam un kāpēc Kolkasrags ir bīstams, pasēdēs uz Valdemāra sola Eiropas centrā un ieklausīsies, cik cieši savijušies Krišjāņa Valdemāra un Kolkas lībiešu likteņi. Izstaigās jūras krastu un vēros dabas skatus, kas liek aizrauties elpai. Dzirdēs arī Kolkas sievu sarunas par laikiem, kad visu dzīvi noteica un virzīja piecgades plāns. Noskaidros, kā Kolkas skolēnu taures saviļņoja gaisu visā Latvijā un priecāsies,  ka Kolkā  joprojām stīgo kokles. Kolka bez Cool nebūtu īsta Kolka, tāpēc nonāks arī vietā, kur pēdu nospiedumus atstājuši filmas „Kolka Cool” varoņi.

Kaut arī audiogida tiešā mērķauditorija ir tūristi, kas apmeklē Kolku, tomēr tā veidotāji cer, ka audiogids ieinteresēs arī vietējos iedzīvotājus. Lielākai intrigai ir izveidota viktorīna ar 9 jautājumiem, kuru atbildes rodamas, noklausoties audiogidu. Viktorīna būs pieejama Kolkas Lībiešu saieta nama Facebook profilā no 1. līdz 13. oktobrim. 10 pareizo atbilžu autorus gaida pārsteiguma balviņas, kuras tiks pasniegtas prezentācijas pasākuma laikā. Informācija par viktorīnu būs pieejama Lībiešu saieta nama Facebook profilā

Prezentācijas pasākuma laikā Kolkasragā audiogida veidotāji iepazīstinās ar audiogida saturu, interesantākajiem akcentiem, ar Kolkasraga apkārtnes objektiem un izaicinās Kolkasraga apmeklētājus testēt savas zināšanas par Kolku.

Kolkas ciema audiogids pieejams izi.TRAVEL aplikācijā un portālā www.izi.travel un to var izmantot ikviens interesents bez maksas. Dabā pie lielākās daļas maršruta objektu ir izvietoti QR kodi, kas nodrošina ātru un ērtu piekļuvi audiogidam lietotnē. Katru maršruta objektu papildina to raksturojoši vēsturiski un mūsdienās uzņemti fotoattēli. Pie atsevišķiem objektiem pievienoti arī video materiāli.

Audiogids tapis ar Talsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Papildus informācijai: Kolkas Lībiešu saieta nams | Facebook
Informāciju sagatavoja audiogida tekstu autore Dženeta Marisnka un Kolkas Lībiešu saieta nams.
Kontaktiem tālr. nr: + 371 29 402 093, e-pasts lsn@kolka.lv

izi.TRAVEL  ir bezmaksas platforma, kurā atrodami vairāk kā 15 000 multimediāli gidi par pilsētām un muzejiem visā pasaulē. To 2011.gadā izveidojuši Nīderlandes novatori kopā ar Šveices investoriem ar mērķi savienot pilsētas, muzejus un to stāstus ceļotājiem inovatīvā veidā – ar globālu, atvērtu un bezmaksas platformu.