Skip to main content

Jaunumi

Apmeklē Talsu novada dievnamus Nedēļas nogalē notiks Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu diena

Sestdien, 2024. gada 1. jūnijā garīgās kultūras notikums „Baznīcu nakts” norisināsies vienpadsmito reizi un arī šogad pulcēs vismaz 160 dažādas tradicionālo kristīgo konfesiju baznīcas visā Latvijā. Tajā pašā dienā notiks arī „Atvērto baznīcu diena”, kad ikviena draudze ir aicināta turēt savu dievnamu atvērtu – ekskursijām, apskatei – viesiem no pulksten 10.00 rītā. Abi pasākumi notiks Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, veltot uzmanību tēmai „bērni”. Ar pasākumu dalībniekiem aicinām iepazīties www.baznicunakts.lv publicētajā kartē vai notikuma Facebook kontā.

Apkopotā un zināmā informācija liecina, ka visvairāk atvērto baznīcu būs Vidzemē – dalībai reģistrētas 49 baznīcas, tai seko Rīga un Pierīga – kopā 40 baznīcas, Kurzemē – pieteiktas 30 baznīcas. Savukārt Zemgalē, Sēlijā un Latgalē kopā pasākumā piedalīsies vismaz 41 baznīca.

Katrā no baznīcām sagatavota daudzveidīga programma – no dievnama apskates un ekskursijas, gleznu un fotogrāfiju izstādēm pa dienu līdz piesātinātām un profesionālām koncertprogrammām ar koru un solo mākslinieku – mūziķu, dziedātāju – piedalīšanos vakarā.  Daudzu baznīcu programmās iekļautas mūzikas skolu audzēkņu uzstāšanās. Neiztrūkstoši notiks arī svētbrīži, būs laiks lūgšanām un klusumam. Šogad īpaši padomāts par ģimenēm ar bērniem, tādēļ programmās – animācijas vai smilšu kino, izzinošas viktorīnas, orientēšanās, fotodetektīvu vai slēpņošanas spēles u.c. aktivitātes baznīcā un tās tuvā apkārtnē.

Jau tradicionāli vienojoša būs baznīcas zvanu zvanīšana, kas notiks trīs reizes dienā – pulksten 12.00, pulksten 18.00 un pulksten 22.00. Savukārt pulksten 21.00 visi vienosies Tēvreizes lūgšanā un Latvijas himnā „Dievs, svētī Latviju”. 

Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu diena Talsu novadā

 • Apmeklētājus Talsu novadā gaidīs:
  • Nurmes evaņģēliski luteriskā baznīca Laucienē;
  • Kolkas Jūras zvaigznes Dievmātes Romas katoļu baznīca Kolkā;
  • Valdemārpils evaņģēliski luteriskā baznīca Valdemārpilī, Lielajā ielā 2;
  • Mērsraga evaņģēliski luteriskā baznīca Mērsragā, Bākas ielā 9;
  • Septītās dienas Adventistu Talsu draudze Talsos, Krievraga ielā 3;
  • Iģenes evaņģēliski luteriskā baznīca Iģenē.

Vairāk informācijas par plānotajiem pasākumiem šeit.

Par Baznīcu nakti un Atvērto baznīcu dienu 

Autors: 

Sintija Jozēna, „Baznīcu nakts” koordinatore