Skip to main content

Jaunumi

Tūrisma pakalpojumu sniedzēji saņem zīmi Kājāmgājējiem draudzīgs

Gājējam draudzīgs zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem visās 3 Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs zina un respektē kājāmgājēju vajadzības. Ar to saprotot, ka uzņēmējs piedāvā īpaši kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, agrās brokastis, pusdienas  līdzņemšanai, elektroierīču uzlādi, iespēju izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu […]

Gājējam draudzīgs zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem visās 3 Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs zina un respektē kājāmgājēju vajadzības. Ar to saprotot, ka uzņēmējs piedāvā īpaši kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, agrās brokastis, pusdienas  līdzņemšanai, elektroierīču uzlādi, iespēju izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu tik svarīgos pakalpojumus kājāmgājējiem. Šo zīmi var saņemt naktsmītņu, ēdināšanas un tūrisma informācijas pakalpojumu sniedzēji, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus.

Latvijā lēmumu par zīmi piešķiršanu pieņem īpaša komisija kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu: Latvijas Lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs”, Latvijas Kempingu asociācija, Latvijas Dabas Tūrisma Asociācija, „Hiking in Latvia”, „Movement Spontaneous”, Aktīvā tūrisma centrs Eži, „Uzzini – Iepazīsti”, „Purvu bridēji”, Rīgas plānošanas reģions, Vidzemes plānošanas reģions, Kurzemes plānošanas reģions, Zemgales plānošanas reģions un Latgales reģiona Tūrisma asociācija „Ezerzeme”.

2021. gada maija beigās notika trešā „Gājējam draudzīgs” komisijas sēde Latvijā. Tika pieņemts lēmums zīmi piešķirt 53 uzņēmumiem, kuri atbilda kritērijiem, no tiem arī tagadējā un jaunveidojamajā Talsu novadā:

  • Atpūtas parks „Laumas” Īves pagastā;
  • „Sabiles sidra nams” Sabilē;
  • Sabiles tūrisma informācijas centrs Sabilē;
  • Restorāns & bārs, viesnīca „Mare” Rojā,
  • Viesnīca „Rojas Pērle” Rojā,
  • Brīvdienu māja „Apsīši” Ķūļciema pagastā.

Ja arī Jūsu uzņēmums ir atvērts kājāmgājējiem un vēlas saņemt  zīmi „Gājējam draudzīgs”, uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2021. gada septembrī, zīmes saņemšanai varēs pieteikties pakalpojumu sniedzēji no visas Latvijas neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā. Pieteikumus no Kurzemes aicinām sūtīt uz e-pastu: aija.neilande@kurzemesregions.lv.

Uzņēmēji ar Gājējiem draudzīgs / Hiker-friendly zīmi un tās piešķiršanas kritērijiem var iepazīties šeit.

Projekts LLI-448  „Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” (Pārgājienu projekts) tiek realizēts ar Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. –2020. gadam atbalstu. Kopējās projekta izmaksas ir 788 104,45 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 669 888,76 EUR.

Šī preses ziņa ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs preses ziņas saturu pilnībā atbild tās autors  un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.