Skip to main content

Jaunumi

Piesakies Mājas kafejnīcu dienām Talsu novadā

Reizi gadā savas durvis un sētas ikvienam apmeklētājam ver gan esoši uzņēmumi, gan saimniecības, kā arī vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nesniedz ēdināšanas pakalpojumus un nenodarbojas ar viesu uzņemšanu, bet šajās dienā pārvēršas par Mājas kafejnīcām. Mājas kafejnīcu dienu ietvaros apmeklētāji tiek aicināti uz konkrētu galamērķi izbaudīt tā kulināro piedāvājumu, iepazīt tradīcijas un kultūru caur ēdienu. […]

Reizi gadā savas durvis un sētas ikvienam apmeklētājam ver gan esoši uzņēmumi, gan saimniecības, kā arī vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nesniedz ēdināšanas pakalpojumus un nenodarbojas ar viesu uzņemšanu, bet šajās dienā pārvēršas par Mājas kafejnīcām. Mājas kafejnīcu dienu ietvaros apmeklētāji tiek aicināti uz konkrētu galamērķi izbaudīt tā kulināro piedāvājumu, iepazīt tradīcijas un kultūru caur ēdienu. Šī ir lieliska iespēja popularizēt ceļotājiem savu piedāvājumu un vietējo kopienu.

Arī Tu vari pieteikt savu dalību Mājas kafejnīcu dienām Talsu novadā, kuras šogad norisināsies trīs nedēļas nogales no 27. līdz 28. augustam Talsos, Sabilē, Valdemārpilī un apkārtnē, no 3. līdz 4. septembrim Mērsraga un Rojas pagastos, no 10. līdz 11. septembrim Lībiešu krastā un Dundagas apkārtnē.

Katra lauku sēta ģimenes vai draugu lokā sagatavo savu īpašo piedāvājumu – pašu gatavotu cienastu, uzkodu, plātsmaizi, kūku, sacepumu, jebko, kas pašiem garšo, labi padodas un gribas arī ciemiņus pacienāt – un  piedāvā apmeklētājiem. Par sagatavoto produktu tiek saņemta samaksa, lai varētu segt produktu iegādes izdevumus, taču tas nav komercializēts peļņas avots, bet uz kopienas sadarbību vērsta vienas vai divu dienu akcija. Katra saimniecība prezentē savas mājas kafejnīcas nosaukumu, un piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu. Lai piesaistītu plašāku sabiedrības loku un ģimenes ar bērniem, aicinām padomāt par kādu aktivitāti vai izklaidi, piemēram, rokdarbiem, spēlēm, muzicēšanu, saimniecību apskati, sportiskām aktivitātēm. Ja dalībnieki nav iepriekš reģistrējušies kā uzņēmēji vai ēdināšanās pakalpojumu sniedzēji, tad uz pasākuma laiku to darīt nav nepieciešams.

 “Mājas kafejnīcu dienas” ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, un to organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar LLTA “Lauku ceļotājs” visā Latvijā dažādās norises vietās un laikos no jūnija līdz oktobrim.

TALSI – SABILE – VALDEMĀRPILS – apkārtnes, 27. – 28. augusts

Piesaki savu dalību līdz 31. maijam

Pieteikuma anketa

vai tic@talsi.lv

MĒRSRAGA UN ROJAS PAGASTI 3. – 4. septembris

Piesaki savu dalību līdz 10. jūnijam.

Piesaki dalību rakstot uz e-pastu: roja@talsi.lv vai tic.mersrags@talsi.lv vai zvanot 26678815 vai 28630590

LĪBIEŠU KRASTS UN DUNDAGAS APKĀRTNE 10. – 11. septembris

Piesaki savu dalību līdz 1. jūnijam

Pieteikuma anketa

Talsu novada tūrisma informācijas centrs
visittalsi.com, tic@talsi.lv, tālr. 26469057