Skip to main content

Jaunumi

MKD Talsu novads

Izbaudi „Mājas kafejnīcu dienas” Talsu novadā

Šogad no jūlija līdz oktobrim dažādās vietās  Latvijā notiek “Mājas kafejnīcu dienas”. Tā ir iespēja apceļot Latviju, baudot īpašus ēdienus, ko gatavojuši lauku saimnieki. Trīs nedēļas nogales arī Talsu novadā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas”, kuru laikā viesos aicinās 38 dažādas kafejnīcas, to saimnieki saviem viesiem piedāvās neaizmirstamu garšu piedzīvojumu, iepazīstinās ar savu saimniecību, lauku sētu […]

Šogad no jūlija līdz oktobrim dažādās vietās  Latvijā notiek “Mājas kafejnīcu dienas”. Tā ir iespēja apceļot Latviju, baudot īpašus ēdienus, ko gatavojuši lauku saimnieki.

Trīs nedēļas nogales arī Talsu novadā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas”, kuru laikā viesos aicinās 38 dažādas kafejnīcas, to saimnieki saviem viesiem piedāvās neaizmirstamu garšu piedzīvojumu, iepazīstinās ar savu saimniecību, lauku sētu tūrisma un kultūras piedāvājumu. Šī ir lieliska iespēja tuvāk iepazīt Ziemeļkurzemi un paviesoties pie saimniekiem, kas ikdienā neuzņem viesus, iepazīt radošus un uzņēmīgus cilvēkus, kā arī garšīgi un interesanti pavadīt laiku.

Aicinām iepazīties ar dalībniekiem un izbaudīt “Mājas kafejnīcu dienas” Talsu novadā. Ar dalībnieku sarakstu vari iepazīties ŠEIT

“Mājas kafejnīcu dienas” Talsos un apkārtnē – 4.-5. septembris!

Talsi jau izsenis daudzināti kā Deviņu pakalnu pilsēta īpašā reljefa un krāšņo ainavu dēļ. Talsu pilskalns, Ķēniņkalns, Leču kalns, Tiguļu kalns, Sauleskalns, Baznīckalns, Krievragkalns, Vilkmuižas kalns, Dzirnavkalns, ko ieskauj Talsu un Vilkmuižas ezeri, rada tikai Talsiem raksturīgo īpatnējo apbūvi. “Mājas kafejnīcu dienās” Talsos un apkārtnē ciemos aicina 13 mājas kafejnīcas.

Informācija par dalībniekiem

“Mājas kafejnīcu dienas” Lībiešu krastā un Dundagas pagastā 11.-12. septembris!

Iepazīsti Zemi pie divām jūrām caur garšu un rudens svētku sajūtām, vienlaikus nokļūstot viesmīlīgākajos pagalmos un dārzos. Mājas kafejnīcu dienās 11. un 12.septembrī Lībiešu krastā un Dundagas pagastā ciemos gaidīs 14 kafejnīcas. Brauc ciemos uz izjūti teritorijas savdabību no Ziemeļkurzemes augstienes pāri Zilajiem kalniem līdz piejūras zemienei un divu jūru krastiem!

Informācija par dalībniekiem

Kas ir “Mājas kafejnīcu dienas”?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas – kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.

Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās “Mājas kafejnīcas” vai “Karte“, atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās “Mājas kafejnīcas” vai “Karte“, atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Lielākajā daļā no “Mājas kafejnīcām” norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!