Skip to main content

Jaunumi

LIAA konsultatīvais tālrunis uzņēmējiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai - 68803505

LIAA konsultatīvais tālrunis uzņēmējiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai 8211 68803505

No 25.marta darbu sāk Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) konsultatīvais tālrunis, kas īpaši izveidots uz krīzes laiku, lai sniegtu uzņēmējiem informāciju un konsultācijas par valsts atbalsta iespējām. Aicinām uzņēmējus sazināties ar LIAA pa tālruņa numuru 68803505 vai e-pastā jautajumi@liaa.gov.lv(link sends e-mail), pēc iespējas precīzāk aprakstot situāciju, kurā uzņēmums atrodas un kāds atbalsts tam nepieciešams. Tālrunis […]

No 25.marta darbu sāk Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) konsultatīvais tālrunis, kas īpaši izveidots uz krīzes laiku, lai sniegtu uzņēmējiem informāciju un konsultācijas par valsts atbalsta iespējām. Aicinām uzņēmējus sazināties ar LIAA pa tālruņa numuru 68803505 vai e-pastā jautajumi@liaa.gov.lv(link sends e-mail), pēc iespējas precīzāk aprakstot situāciju, kurā uzņēmums atrodas un kāds atbalsts tam nepieciešams. Tālrunis par atbalsta iespējām strādā katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz 17.00. 

Uzņēmumiem ir arī iespēja raksturot situāciju LIAA aptaujas anketā par krīzes ietekmi uzņēmuma darbībā, tādā veidā savlaicīgi palīdzot novērtēt kopējo situāciju un meklēt nepieciešamos risinājumus. Anketu iespējams aizpildīt LIAA mājas lapā – ej.uz/Krizes_anketa(link is external).

LIAA sniegs konsultācijas telefoniski un e-pastā par eksporta veicināšanas aktivitātēm esošajos un mērķa tirgos, nodrošinās tiešo komunikāciju ar nozaru ekspertiem par situācijas apzināšanu un izmaiņām uzņēmumos, konsultācijas par jautājumiem, kas saistīti ar ierobežojumiem ārējos tirgos (ar LIAA pārstāvniecību starpniecību). LIAA ārējo ekonomisko pārstāvniecību tīkls palīdz ārvalstu uzņēmumiem veidot sadarbību Latvijā, savukārt vietējiem uzņēmumiem tas kalpo par tiltu uz 19 pasaules valstīm un tirgiem. Šobrīd pārstāvniecības darbojas Amerikas Savienotajās Valstīs, Apvienotajos Arābu Emirātos, Baltkrievijā, Dānijā, Francijā, Itālijā, Japānā, Kazahstānā, Krievijā, Ķīnā (Pekinā un Šanhajā), Lielbritānijā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Singapūrā, Somijā, Ukrainā, Vācijā un Zviedrijā. COVID-19 izraisītās ārkārtas situācijas laikā LIAA ārējās ekonomiskās pārstāvniecības ir gatavas atbalstīt un konsultēt Latvijas ražotājus par situācijas izmaiņām un to ietekmi katra pārstāvētajās valsts teritorijā.

“Šobrīd LIAA fokuss ir uz uzņēmēju atbalstu krīzes situācijā, tāpēc arī izveidots īpašs konsultatīvais tālrunis, kas kalpos atbalsta sniegšanai un palīdzēs noorientēties situācijā. Šis ir kontakts uzņēmējiem, kur būs iespējams operatīvi noskaidrot, kāds atbalsts pienākas šobrīd, kā arī varēs meklēt risinājumus esošo produktu un pakalpojumu realizācijā, ja esošie eksporta partneri ir apturējuši sadarbību,” dalās LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

“Līdzīgi kā iedzīvotājiem veselības jomā, tā arī uzņēmējiem ir jābūt platformai, kas nodrošina operatīvu aktuālās informācijas sniegšanu par atbalsta risinājumiem un to saņemšanas kārtību. Piemēram, kāds būtu piemērotākais atbalsta instruments, kādi ir nosacījumi, kā notiek pieteikšanās. Mums ir jāspēj ātri sniegt atbildes uz uzņēmumu šobrīd aktuālajiem jautājumiem, lai viņi savukārt var šos atbalsta mehānismus piemērot savā darbībā,” stāsta Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs.

LIAA apkopos aktuālo informāciju par pieejamo atbalstu krīzē skartajiem uzņēmumiem portāla Labs of Latvia lapā labsoflatvia.com/atbalsts(link is external) un nepieciešamības gadījumā konsultēs uzņēmumu pārstāvjus par atbalsta iespējām krīzes laikā, piemēram, par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un finanšu institūcijas ALTUM atbalsta instrumentiem, kā notiek pieteikšanās tiem un pie kā jāvēršas. Uzņēmumi, kas jau skaidri zina, kuru atbalstu vēlas izmantot, ir aicināti uzreiz sazināties ar VID vai ALTUM.

Uzņēmēju atbalstam ārkārtas situācijas laikā ir pieejamas vairākas atbalsta programmas: 

 1. Atbalsts krīzes vistiešāk skarto nozaru uzņēmumiem to dīkstāves periodā – 75 % apmērā no mēneša vidējās bruto darba samaksas par iepriekšējo sešu mēnešu periodu pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas vai atbilstoši par darbinieku faktiski deklarētajiem datiem iepriekšējos sešos mēnešos, bet ne vairāk kā 700 euro apmērā par kalendāra mēnesi. (īsteno VID)
  labsoflatvia.com/atbalsts#arkartejas-situacijas-laika/atbalsts-uznemumiem-to-dikstaves-perioda(link is external)
  Kontaktinformācija: 67120020, vid@vid.gov.lv(link sends e-mail);
 2. Atbalsts nodokļu jomā
  labsoflatvia.com/atbalsts#arkartejas-situacijas-laika/atbalsts-nodoklu-joma-uznemejiem-un-stradajosiem-neatkarigi-no-nozares(link is external)
  Kontaktinformācija: 67120020, vid@vid.gov.lv(link sends e-mail);
 3. Atbalsts uzņēmumu nomas maksai (īsteno pašvaldības)
  labsoflatvia.com/atbalsts#arkartejas-situacijas-laika/atbalsts-uznemumiem-nomas-maksa(link is external)
  Jāsazinās ar attiecīgo pašvaldību;
 4. Apgrozāmo līdzekļu aizdevums (īsteno ALTUM)
  labsoflatvia.com/atbalsts#arkartejas-situacijas-laika/apgrozamo-lidzeklu-aizdevums(link is external)
  Kontaktinformācija: 26655309, garantija@altum.lv(link sends e-mail);
 5. Kredīta brīvdienu garantija – jāvēršas bankā, kurā izsniegts kredīts
  labsoflatvia.com/atbalsts#arkartejas-situacijas-laika/kredita-brivdienu-garantija-ja-uznemumu-skaris-covid19(link is external)
  Kontaktinformācija: 26655309, garantija@altum.lv(link sends e-mail) vai sazinoties ar savu banku. 

LIAA konsultatīvais tālrunis 68803505 par atbalsta iespējām strādā katru darba dienu no plkst. 8:30 līdz 17:00. Jautājumus var iesūtīt arī rakstiski e-pastā jautajumi@liaa.gov.lv(link sends e-mail).