Skip to main content

Jaunumi

Kārļa Volanska automodelīšu izstāde

Tuvojas 2.jūlijs, kad Talsi atkal jau pulcinās RallyLiepāja fanus. Un tieši šim lielajam notikumam par godu Latvijas Lauksaimniecības muzejā jau no 25. jūnija skatāma talsenieka Kārļa Volanska automodelīšu izstāde, kas  papildināta ar 250 dažādām  rallija automašīnām. Vecākais no tiem ir 1950.gada Hotchkiss (Francija) markas automobilis, kurš ir startējis un uzvarējis slavenajā Monte-Karlo rallijā. Tāpat ir […]

Tuvojas 2.jūlijs, kad Talsi atkal jau pulcinās RallyLiepāja fanus. Un tieši šim lielajam notikumam par godu Latvijas Lauksaimniecības muzejā jau no 25. jūnija skatāma talsenieka Kārļa Volanska automodelīšu izstāde, kas  papildināta ar 250 dažādām  rallija automašīnām.

Vecākais no tiem ir 1950.gada Hotchkiss (Francija) markas automobilis, kurš ir startējis un uzvarējis slavenajā Monte-Karlo rallijā. Tāpat ir aplūkojamas automašīnas, ar kurām ir izcīnīti pasaules čempionu tituli rallijā (pasaules čempiona tituls braucējiem tiek izcīnīts kopš 1977.gada) – kopumā tādas ir 18 automašīnas. 17 izstādītās automašīnas ir vicečempiones, bet vēl 14 – trešās vietas ieguvējas. Tāpat ir skatāmas automašīnas, kas startējušas leģendārajā Dakāras rallijā, un starp tām ir 23 šī rallija uzvarētājas absolūtajā vērtējumā.
Kolekcija dod unikālu iespēju vienuviet skatīt, kā gadiem ejot attīstījušies un mainījušies rallija automobiļi.