Skip to main content

Jaunumi

Turpināsim ābeļziedu stara veidošanu Talsos!

Jau pagājušajā gadā ar iedzīvotāju atbalstu Talsu pilsētā tika sākta ābeļziedu stara veidošana Saules ielā. Šogad Lielās talkas dienā 24. aprīlī dekoratīvo ābeļu stādījumu paredzēts papildināt, to iekopjot Saules ielā esošajā ieplakā. Ja vēlies būt daļa no Talsu pilsētas ābeļziedu stara, tad piesakies individuālai kociņu stādīšanai! Tematiskais plānojums „Talsu pakalnu loka dzīvināšanas plāns 2019. – […]


Jau pagājušajā gadā ar iedzīvotāju atbalstu Talsu pilsētā tika sākta ābeļziedu stara veidošana Saules ielā. Šogad Lielās talkas dienā 24. aprīlī dekoratīvo ābeļu stādījumu paredzēts papildināt, to iekopjot Saules ielā esošajā ieplakā. Ja vēlies būt daļa no Talsu pilsētas ābeļziedu stara, tad piesakies individuālai kociņu stādīšanai!

Tematiskais plānojums „Talsu pakalnu loka dzīvināšanas plāns 2019. – 2025. gadam” paredz  pilsētā attīstīt astoņu Talsu saulītes staru loku, un viens no tiem, Saules un Stendes ielā, ieguvis Talsu himnā apdziedāto ābeļziedu stara godu.

Jau pagājušajā gadā Pasaules talkas dienā Talsos iedzīvotāji sāka ābeļziedu stara izveidi Saules ielā, un iesākto paredzēts turpināt arī šajā gadā.

Talsu novada pašvaldība, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, aicina pieteikties individuālai dekoratīvo ābeļu stādīšanai.

24. aprīlī SIA „Janvāri” profesionālo speciālistu vadībā paredzēts iestādīt 38 dekoratīvo ābeļu stādus no 9.00 līdz 18.00. Ikviens, kas vēlas būt daļa no ābeļziedu stara, aicināts pieteikties zvanot pa tālruni 26663732 (Inita) vai rakstot e-pastā info@talsi.lv, norādot savu vārdu un uzvārdu, kontaktinformāciju un mājsaimniecības locekļu skaitu, kas vēlas piedalīties.

Pieteikšanās paredzēta rindas kārtībā, šī iespēja pieejama gan individuāli, gan ģimenēm. Viena kociņa iestādīšanai maksimāli atvēlētais laiks ir 30 minūtes, un vienā stādīšanas laikā piedalās divas mājsaimniecības, nodrošinot nepieciešamo distanci. Talkas dalībniekam jāierodas precīzi noteiktajā laikā, lai neveidotos neatļauta pulcēšanās, kā arī bez Covid-19 raksturīgiem saslimšanas simptomiem. Dalībnieka pienākums ir atteikties no koka stādīšanas, ja ir saslimšanas simptomi un informēt par savu neierašanos. Talkas laikā tiek pareizi lietotas sejas maskas un tiek ievērota distance.

Dalībnieku pienākums ir stingri ievērot kārtību, kādā tiek organizēta koku stādīšana, un pēc koku stādīšanas neuzkavēties stādīšanas teritorijā vai ap to.

Lai uzplaukst ābeļziedu stars Talsos!

Inita Fedko