28.07.2020

Tūrisma akcija „Valdemāra pēdās”

Atzīmējot ievērojamā jaunlatvieša Krišjāņa Valdemāra 195. jubileju, no 3.–28. augustam, Talsu un Valdemārpils tūrisma informācijas centri sadarbībā ar Rojas Jūras zvejniecības muzeju aicina piedalīties tūrisma akcijā “Valdemāra pēdās”. Iepazīsti jūrskolu dibinātāja dzīves gaitas mūsu pusē, aizpildi krustvārdu mīklu un laimē piemiņas balviņu.

Izvēlies sev ērtāko ceļošanas veidu – kājām, velosipēdu vai auto –, apmeklē kādu ar Krišjāni Valdemāru saistītu objektu, nofotografējies pie tā, aizpildi krustvārdu mīklu un saņem piemiņas balviņu no Talsu, Valdemārpils TIC vai Rojas Jūras zvejniecības muzeja. Vari iedvesmoties no maršruta „Valdemāra pēdās” un iztēloties izcilā jaunlatvieša gaitas Valdemārpils un Rojas pusē.

Atbildes aicinām iesniegt elektroniski e-pastā tic@talsi.lv vai papīra formātā Talsu novada TIC, Valdemārpils TIC vai Rojas Jūras zvejniecības muzejā. Šeit pieejami arī drukātie maršruti.

Krišjānis Valdemārs (02.12.1825.–07.12.1891.) dzimis Ārlavas pagasta “Vecjunkuros” nomnieku ģimenē. Mācījies Sasmakā, Pūņu muižas skolā un Lubezeres draudzes skolā. Bijis mājskolotājs Sasmakā (tag. Valdemārpils), bijis jaunlatviešu galvenais ideologs, izcils sabiedriski politiskais darbinieks, publicists, polemists un “Pēterburgas Avīžu” izdevējs. Viņš bija iniciatīvas bagāta personība ar lieliem nopelniem jūrniecības attīstīšanā. Viņu godinot, 1926. g. 29. janvārī mazpilsēta Sasmaka pārdēvēta par Valdemārpili.

Talsu novada tūrisma informācijas centrs
Lielā iela 19/21, Talsi, Talsu novadstic@talsi.lv, visittalsi.com26469057

Valdemārpils tūrisma informācijas centrs
Raiņa iela 14a, Valdemārpils, Talsu novadstic.valdemarpils@talsi.lv, valdemarpils.lv
25426323

Rojas Jūras zvejniecības muzejs
Selgas iela 33, Roja, Rojas pagasts, Rojas novads
rojasmuzejs@inbox.lv, roja.lv
29432899

Tūrisma akcija „Valdemāra pēdās”