Skip to main content

Jaunumi

Talsu puses ļaužu dižmanība Kalnciema kvartālā 20.augustā!

Ļaužu dižmanība un valodas īpatnība, smeķīgas lietas un skaļas dziesmas, lībieši un tāmnieki, jūrmalnieki un laucenieki. Čakli amatnieki no Laidzes un Sabiles, našķu ražotāji no Valdemārpils un Laucienes, saldējums no Vandzenes, zivis no Kolkas un Kaltenes, maize no Ropažiem, medus no Valdgales un vīns no Sabiles!  Zaļā jumprava no Dundagas, slīcinātie kliņģeri no Spāres, smalkas […]


Ļaužu dižmanība un valodas īpatnība, smeķīgas lietas un skaļas dziesmas, lībieši un tāmnieki, jūrmalnieki un laucenieki. Čakli amatnieki no Laidzes un Sabiles, našķu ražotāji no Valdemārpils un Laucienes, saldējums no Vandzenes, zivis no Kolkas un Kaltenes, maize no Ropažiem, medus no Valdgales un vīns no Sabiles!  Zaļā jumprava no Dundagas, slīcinātie kliņģeri no Spāres, smalkas dāmas no Tiņģeres un rūķu burziņš no Strazdes. Kolklētāji koklēs, ‘Tals’ trimiš’ ziņģēs, bundzinieki bungos un grupa “Roja” dārdēs! 

No plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla viesiem pārsteigumus sagādās radošie un talantīgie Talsu novada kultūras ļaudis.

Dundagas, Spāres, Tiņģeres un Strazdes muižu saimes palīdzēs raisīt fantāziju un rosināt darbošanos prieku, rakstot ar spalvu, minot mīklas, veidot spāres, sapņot un ķert sapņus!

Tirgū kā jau tirgū neiztikt bez zivju, siera un maizes nosmeķēšanas, vīna baudīšanas, bonbongu sūkāšanas, visu lietu pirkšanas un pārdošanas!

Amatnieki rādīs savas amatu prasmes un mācīs tās maziem puišiem un meitenēm, katrs drosmīgais no mālu pikas varēs veidot ‘svilpavnieku’, palīdzēt koka pagalei pārtapt karotē, siet mezglus rindā un zāģet, ka skaidas put!

Dienas vidū populārā romāna “Kalnendārs mani sauc” autors, talsinieks Andris Kalnozols piedāvās grāmatu parakstīšanu. Grāmatas aicinām ņemt līdzi pašiem.

Par viesu vēderpriekiem gādās “RestoTerase”, bet uzzināt jaunāko informāciju par Mājas kafejnīcu dienām Talsu novadā, notiekošo visa gada garumā un nofotografēties kopā ar kādu noskatītu talsinieku īpaši iekārtotā fotovietā, varēsiet pie Talsu novada Tūrisma informācijas centra stenda.

Kur ta’ liksies, Talsos tiksies!

Pasākumu programma

10.00 Talsu bundzinieku ansambļa ievadmaršs

10.10  Kolkas koklētāji un ansamblis “Laula”

10.35 Mācīsimies lībiešu valodu kopā ar Lindu Zonni-Zumbergu

11.00 Lustīgus dančus spēlēs Talsu muzikantu ansamblis ‘Tals’ trimiš’ – I.daļa

11.30 Arnolds Auziņs skaitīs pantiņ’s  tāmnieku dialektā

12.00 Grupas “Roja” muzikālais sveiciens

13.30 Muzicē Baiba Bite

14.10 Kolkas koklētāji un ansamblis “Laula”

14.30 Meklēsim kuršu vārdus latviešu valodā kopā ar dzejnieci Maiju Laukmani

14.50 Lustīgus dančus spēlēs Talsu muzikantu ansamblis ‘Tals’ trimiš’ – II.daļa

15.30 Muzicē Baiba Bite

15.55 Noslēguma ritmi Talsu bundzinieku ansambļa izpildījumā

Ar Talsu novada muižu piedāvājumu Kalnciema kvartālā vari iepazīties šeit