Skip to main content

Jaunumi

Talsos atnākusi vasara, skats uz Talsiem no Pilskalna, galerija

Talsu panorāmu atkal izdaiļo strūklaka

No 10. maija pēc ziemas pārtraukuma modusies gleznainās Talsu ezera promenādes strūklaka, kas pelnīti kļuvusi par iecienītāko fotografēšanas objektu, priecējot pilsētniekus un pilsētas viesus aktīvajā tūrisma sezonā no maija līdz oktobrim. Arī šogad pirms sezonas uzsākšanas tika veikti nepieciešamie remontdarbi un veikta strūklakas tehniskā apkope. Tostarp saremontēti un iztīrīti ir dekoratīvās strūklakas mehānismi, kā arī uzspodrināti […]


No 10. maija pēc ziemas pārtraukuma modusies gleznainās Talsu ezera promenādes strūklaka, kas pelnīti kļuvusi par iecienītāko fotografēšanas objektu, priecējot pilsētniekus un pilsētas viesus aktīvajā tūrisma sezonā no maija līdz oktobrim.

Arī šogad pirms sezonas uzsākšanas tika veikti nepieciešamie remontdarbi un veikta strūklakas tehniskā apkope. Tostarp saremontēti un iztīrīti ir dekoratīvās strūklakas mehānismi, kā arī uzspodrināti zemūdens prožektori, lai strūklaka izgaismotos spožās krāsās pievakarē.

Galvenais ūdens cirkulācijas mehānisms strūklakā ir sūknis, kura darbību nodrošina elektriskā strāva. Talsu ezera centrālās strūklas sūkņa jauda ļauj tai sasniegt vairāku metru augstumu, kādu to esam pieraduši ezerā redzēt pēdējos divus gadus.

Talsu pilsētas ūdens rota jau vairāk nekā desmit vasaras sezonas atveldzē ne vien pilsētvidi, bet arī cilvēka dvēseli, aicinot pierimt ikdienas steigā un doties nesteidzīgā pastaigā pa Talsu ezera promenādi.

Renāte Freiberga