Skip to main content

Jaunumi

Talsos norisinās plenērs „Pieturi Talsos”

Šajā pavasarī no 24. maija līdz 16. jūnijam Talsos norisinās plenērs „Pieturi Talsos”. Plenērs tiek organizēts, sadarbojoties Talsu novada tūrisma informācijas centram, Talsu novada muzejam un Latvijas Mākslas akadēmijas produktu dizaina nodaļai. Plenēra laikā studenti LMA Produktu dizaina katedras vadītāja, asociētā profesora Ervīna Pastora un lektora Māra Mortukāna vadībā strādā pie projekta „Pieturi Talsos”. Ideja, […]


Šajā pavasarī no 24. maija līdz 16. jūnijam Talsos norisinās plenērs „Pieturi Talsos”. Plenērs tiek organizēts, sadarbojoties Talsu novada tūrisma informācijas centram, Talsu novada muzejam un Latvijas Mākslas akadēmijas produktu dizaina nodaļai.

Plenēra laikā studenti LMA Produktu dizaina katedras vadītāja, asociētā profesora Ervīna Pastora un lektora Māra Mortukāna vadībā strādā pie projekta „Pieturi Talsos”. Ideja, kas radusies jau pirms gada tūrisma informācijas centrā, šobrīd ir nobriedusi realizācijai. Studenti kopā ar pasniedzējiem veido idejas maketiem 12 tematiskajām pieturām, kas katra ar savu nosaukumu un dizainu veidos pieturu maršrutu Talsos. Šajā gadā plānots uzsākt projekta realizāciju ar Talsu novada pašvaldības un uzņēmēju atbalstu, katru gadu papildinot un veidojot ilgtspējīgu pilsētas vides akcentu.

„Pieturi Talsos” mērķis ir sniegt praktisku, tūrisma un izklaidējošu informāciju par Talsu pilsētu iedzīvotājiem un viesiem oriģinālā un atmiņā paliekošā veidā, izmantojot individuālu noformējumu Talsu pilsētas autobusu pieturu nojumēm.

Pieturu idejiskais saturs balstīts tematiskajā plānojumā „Talsu pakalnu loka dzīvināšanas plāns 2019.–2025. gadam” iekļautajā „Talsu pakalnu loka vīzijā” un pieturu tuvumā esošajos apskates objektos un piedāvājumos.

Bibija Millersone, Talsu novada tūrisma informācijas centrs
Uldis Jaunzems-Pētersons, Talsu novada muzejs