Skip to main content

Jaunumi

Talsu promenāde

Šajā nedēļas nogalē gūsti mieru dabā

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, vēlamies Tev nedēļas nogalē piedāvāt doties atpūsties pie dabas, kur varēsi pabūt mierā kopā ar sevi mīļajiem. Zemāk atradīsi dažas idejas kuras vari izmantot. Talsi ir deviņu pakalnu pilsēta, tāpēc aicinām Tevi izstaigāt Talsu 9 pakalnu maršrutu un paviesoties visos deviņos Talsu pakalnos. Maršruta karte pieejama ŠEIT Šobrīd ir īstais laiks, […]


Ņemot vērā pašreizējo situāciju, vēlamies Tev nedēļas nogalē piedāvāt doties atpūsties pie dabas, kur varēsi pabūt mierā kopā ar sevi mīļajiem. Zemāk atradīsi dažas idejas kuras vari izmantot.

Talsi ir deviņu pakalnu pilsēta, tāpēc aicinām Tevi izstaigāt Talsu 9 pakalnu maršrutu un paviesoties visos deviņos Talsu pakalnos.

Maršruta karte pieejama ŠEIT

Talsu promenāde

Šobrīd ir īstais laiks, lai dotos pa Mežtaku, kas ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs. Tās kopējais garums ir 2100km. Divi no posmiem ved cauri arī Talsu novadam.

Posms: Renda – Sabile, 2km. Grūtības pakāpe vidēja. Maršruts sākas Rendā. Tas ved pa klusiem, nelieliem asfalta posmiem pie Valgales ieejot Sabilē. Pa ceļam nav veikalu vai kafejnīcu, tāpēc jānodrošinās ar pusdienām un ūdeni visai dienai.

Plašāka informācija par posmu Renda – Sabile pieejama šeit.

Posms: Sabile Kandava, 21km. Grūtības pakāpe vidēja. Viens no skaistākajiem Mežtakas posmiem, kura tuvumā gandrīz visu laiku ir Abavas upe. Līdz Zviedru cepurei maršruts vijas pa taku gar upi, tālāk sākas nelieli lauku ceļi ar grants segumu un tie turpinās līdz pat Kandavai. Maršrutā paveras vienas no skaistākajām Abavas ielejas ainavām. 

Plašāka informācija par posmu Sabile – Kandava pieejama šeit.

Pastaigu un pārgājienu maršruti Sabilē un tās apkārtnē šeit

Interesentiem iespēja piedalīties garās distances pārgājiena maršruta “Mežtaka” marķēšanā Kurzemē!

Ja vislabāk jūties pie jūras, tad Tev noteikti jāiziet kāds no Jūrtakas posmiem. Jūrtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa gar Baltijas jūras piekrasti. Tās kopējais garums ir 1420 km. Jūrtakas pārgājienu maršruts Latvijā ir sadalīts vairākos posmos un septiņi no tiem ved gar jūras piekrasti Talsu novadā. Šeit vari izvēlēties – doties gar Mazjūru vai Dižjūru, vai arī noiet visus posmus, viss atkarīgs no tavām spējām un vēlmēm.

Sīkāku informāciju par Jūrtaku un tās posmiem atradīsi šeit

Pastaigas vērta ir Priežu dabas taka Kolkā. Taka ir 1,2 km gara un tā atrodas Baltijas jūras krastā uz rietumiem no Kolkasraga, kas ir putnu atpūtas un barošanās vieta pavasara un rudens migrāciju laikā. Dabas taka ved cauri kāpu mežam pāri pelēkajām un baltajās kāpam uz liedagu. Takā redzēsit simt un vairāk gadus vecas, līdz pat diviem, trim metriem dziļi smiltīs ieputinātas priedes, šo laiku liecinieces.

GPS: 57.756409,22.591017

Priežu dabas taka

Pie Ēvažiem un Slīteres nacionālā parka robežas iespējams apskatīt vienu no retajiem Rīgas jūras līča stāvkrastiem. Tā augstums posmā starp Ušiem un Aizklāņiem ir 8-15 m. No autostāvvietas līdz stāvkrastam ved 300 m gara dabas taka.

GPS: 57.677688, 22.568531

Līdzās Šlīteres bākai, Zilo kalnu kraujas malā izveidota līnijveida dabas izziņas – Kukaiņu taka, 200 m vienā virzienā. Tajā izvietoti informatīvi un spēļu elementi labākai kukaiņu pasaules iepazīšanai.