Skip to main content

Jaunumi

Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra ārtelpas atklāšana

Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra ārtelpas atklāšana

2021. gada pavasaris sevi koši pieteica 30. aprīļa pēcpusdienā Sabilē: pilsētas laukuma bruģis, kas pēc dzīvas rosības ilgojās jau kopš tā atklāšanas, sagaidīja dimdam lielus un mazus soļus. Laukuma staltajā mastā Latvijas karogu pacēla Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone un Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes vadītājs Zigmunds Brunavs. Pilsētas laukuma plašums un reljefs […]


2021. gada pavasaris sevi koši pieteica 30. aprīļa pēcpusdienā Sabilē: pilsētas laukuma bruģis, kas pēc dzīvas rosības ilgojās jau kopš tā atklāšanas, sagaidīja dimdam lielus un mazus soļus. Laukuma staltajā mastā Latvijas karogu pacēla Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone un Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes vadītājs Zigmunds Brunavs.

Pilsētas laukuma plašums un reljefs ļauj tajā notikt dažāda satura nodarbībām arī valstī noteikto ierobežojumu apstākļos, tālab šajā dienā Sabiles mūzikas un mākslas skolas audzēkņi piedalījās ārtelpas zīmēšanas nodarbībā pedagogu Zintas Ošenbergas, Elīnas Stariņas, Ingritas Leinbergas un Andra Millera vadībā.

Savukārt uz plosta Abavā savas nacionālās muzikālās prasmes viens otram ierādīja un duetus ieskandināja mūzikas pasniedzēji Līva Birkenšteina no Talsiem un Rae Fabre no Lionas (Francija), kurš mūsu novadā īsteno aktivitātes brīvprātīgā darba ietvaros.

Iniciatīvu šo mākslas nodarbību norisei savu vēl slēgto durvju priekšā izrādīja jaundibinātais Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs. Kolīdz zaļā gaismā drīkstēs rotāties ne tikai plaukstošie koki, bet arī kultūras un tūrisma iestādes, tā atjaunotais sinagogas nams un tā saimnieces Ginta Petra un Sanda Poriņa laipni gaidīs ikvienu interesentu, ļaujot ieskatīties ēkas vēsturē un līdzdarboties šodienā: senākas un ne tik senas pagātnes liecības ir apkopotas foto ekspozīcijā, kas tapusi sadarbībā ar Talsu novada muzeju.

Savukārt ar vēstījumu par un ap projekta „Jēkaba ceļa kultūras mantojumu un mākslas jaunrades magnētiem” Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā kopš piektdienas ir piestājis pats Hercogs Jēkabs. Viņu cauri pagājušajiem un uz nākamajiem laikiem šurp atvilināja ne tikai ziņkāre un atbildība par notiekošo Sabilē, bet arī gleznotājs Ritums Ivanovs. Ikviens centra apmeklētājs būs sirsnīgi aicināts nākt ar savu vēsti, relikviju, liecību, ko Jēkaba jaudīgā pasta kaste cieņpilni glabās un nodos nākamībai.

Ginta Petra, Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs
Fotogrāfijas: Sanda Poriņa