Skip to main content

Jaunumi

Piesakies Mājas kafejnīcu dienām “Talsu novada raibās garšas”

Piesakies Mājas kafejnīcu dienām “Talsu novada raibās garšas”, kas šogad norisināsies no 26. – 27. augustam. Aicinām pievienoties Mājas kafejnīcu dienu dalībniekiem, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu līdz 14. aprīlim: https://ej.uz/talsunovadaraibāsgaršas Mājas kafejnīcu dienas “Talsu novada raibās garšas” norisināsies Talsos, Sabilē, Valdemārpilī, Stendē un tuvējos pagastos: Virbu, Vandzenes, Valdgales, Strazdes, Lubes, Lībagu, Laucienes, Laidzes, Ķūļciema, Īves, […]


Piesakies Mājas kafejnīcu dienām “Talsu novada raibās garšas”, kas šogad norisināsies no 26. – 27. augustam.

Aicinām pievienoties Mājas kafejnīcu dienu dalībniekiem, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu līdz 14. aprīlim:

https://ej.uz/talsunovadaraibāsgaršas

Mājas kafejnīcu dienas “Talsu novada raibās garšas” norisināsies Talsos, Sabilē, Valdemārpilī, Stendē un tuvējos pagastos: Virbu, Vandzenes, Valdgales, Strazdes, Lubes, Lībagu, Laucienes, Laidzes, Ķūļciema, Īves, Ģibuļu, Balgales, Ārlavas, Abavas.

Reizi gadā savas durvis un sētas ikvienam apmeklētājam ver gan esoši uzņēmumi, gan saimniecības, kā arī vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nesniedz ēdināšanas pakalpojumus un nenodarbojas ar viesu uzņemšanu, bet šajās dienās pārvēršas par Mājas kafejnīcām. Mājas kafejnīcu dienu ietvaros apmeklētāji tiek aicināti uz konkrētu galamērķi izbaudīt tā kulināro piedāvājumu, iepazīt tradīcijas un kultūru caur ēdienu. Šī ir lieliska iespēja popularizēt ceļotājiem savu piedāvājumu un vietējo kopienu.

Katra lauku sēta ģimenes vai draugu lokā sagatavo savu īpašo piedāvājumu – pašu gatavotu cienastu, uzkodu, plātsmaizi, kūku, sacepumu, jebko, kas pašiem garšo, labi padodas un gribas arī ciemiņus pacienāt – un  piedāvā apmeklētājiem. Par sagatavoto produktu tiek saņemta samaksa, lai varētu segt produktu iegādes izdevumus, taču tas nav komercializēts peļņas avots, bet uz kopienas sadarbību vērsta vienas vai divu dienu akcija. Katra saimniecība prezentē savas mājas kafejnīcas nosaukumu, un piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu. Lai piesaistītu plašāku sabiedrības loku un ģimenes ar bērniem, aicinām padomāt par kādu aktivitāti vai izklaidi, piemēram, rokdarbiem, spēlēm, muzicēšanu, saimniecību apskati, sportiskām aktivitātēm. Ja dalībnieki nav iepriekš reģistrējušies kā uzņēmēji vai ēdināšanās pakalpojumu sniedzēji, tad uz pasākuma laiku to darīt nav nepieciešams.

 “Mājas kafejnīcu dienas” ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, un to organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar LLTA “Lauku ceļotājs” visā Latvijā dažādās norises vietās un laikos no jūnija līdz oktobrim.