Skip to main content

Jaunumi

Brīvdienu idejas Abavas senlejā!

Dodies atklāt Māras kambarus Māras kambari ir kulta vieta, kas atrodas Ģibuļu pagasta dienvidrietumu stūrī un ir dabiski izveidojusies alu sistēma Abavas ielejas labā krasta smilšakmens atsegumā Apskati Abavas rumbu un izstaigā dabas taku Abavas rumba ir otrs platākais Latvijas ūdenskritums un viens no populārākajiem dabas objektiem Latvijā. Abavas rumbas labajā krastā izveidota atpūtas vieta, […]


Dodies atklāt Māras kambarus

Māras kambari ir kulta vieta, kas atrodas Ģibuļu pagasta dienvidrietumu stūrī un ir dabiski izveidojusies alu sistēma Abavas ielejas labā krasta smilšakmens atsegumā

Apskati Abavas rumbu un izstaigā dabas taku

Abavas rumba ir otrs platākais Latvijas ūdenskritums un viens no populārākajiem dabas objektiem Latvijā. Abavas rumbas labajā krastā izveidota atpūtas vieta, kas piemērota gan īslaicīgam apmeklējumam, gan ilglaicīgākai atpūtai.

Atpūties Sabiles “Jūrmalā”

Sabiles “Jūrmala” ir smilšains Abavas krasts Jaunsabilē. Šeit Jums būs iespēja ieturēt pikniku nojumē kā arī izšūpoties un izmantot ugunskura vietu. Atrodoties šeit, iespēja ar kājām vai velosipēdu doties pa 6,5 km garo taku iepazīt Sabili. Maršrutu lejuplādēt šeit.

Paviesojies Ēģiptē un dodies aktīvā pārgājienā pa Zirgu taku līdz Zviedru cepurei

Sabiles “Ēģipte” ir Pārabavā esošā Abavas krastmala. Šobrīd upes krasts ir ūdens izgrauzts un pāris metru platumā samērā gludām akmens plāksnēm klāts. Abava šajā vietā ir ļoti sekla. Savukārt netālu esošo labi kopto priežu koku pavēnī ir ideāla vieta sporta nodarbēm.

Ejot no Sabiles centra, Zirgu taka sākas otrpus tiltam, kur kreisajā pusē ir neliels pastaigu celiņš. Šis ir lielisks maršruts, kas pa klusu dabas neskartu taku aizvedīs Jūs līdz pat Zviedru cepurei.

Priecājies par pavasari Botānikas dabas takā “Drubazās”

Taka vijas augšup un lejup pa nogāzi cauri Abavas ielejai raksturīgajām pļavām. Tā veidota 2 lokos – īsākā (1,2 km) un garākā (2 km). Šeit redzēsiet vienu no blīvākajām un skaistākajām kadiķu norām Latvijā. Nogāzes slīpuma atšķirīgie mitruma apstākļi un dažādās augsnes veicinājušas vairāku pļavu tipu veidošanos.

Apskati Kurzemes Šveici no Greiļu kalna

Ceļā no Sabiles uz Kandavu ikvienam ir iespēja apstāties stāvlaukumā pie Greiļu kalna, lai pa koka kāpnēm uzkāptu šajā kalnā un baudītu vienu no skaistākajām Abavas ielejas ainavām.

Kur paēst Sabiles pusē:

Lāsīte

P. – C. – 09:00 – 20:00

Pk., S. – 09:00 – 21:00

Sv. – 09:00 – 20:00

Brīvības ielā 57a, Stende, Talsu novads

Plostkrogs

08.05., 09.05., 10.05. no 09:00 – 20:00

„Imulas” (pie Sabiles), Abavas pagasts, Talsu novads

Kur palikt:

Viesu nams Rambules