Skip to main content

Jaunumi

Rojas reņģu ķēķis, programma

Pasākuma “Rojas reņģu ķēķis” programma

Norises vieta: Rojas Jūras zvejniecības muzeja filiāle “Kaltenes klubs” (āra teritorija). Adrese: “Kaltenes klubs”, Klatene, Rojas pagasts, Talsu novads, LV – 3264 26.marts: Īsts REŅĢU ĶĒĶIS! Un kā jau ķēķī – tur ne tikai cep, vāra, šmorē un našķojas, bet arī papļāpā, paklausās, ko stāsta pieredzes bagātie, padzied, paskatās viens uz otru un dodas izvēdināt […]


Norises vieta: Rojas Jūras zvejniecības muzeja filiāle “Kaltenes klubs” (āra teritorija). Adrese: “Kaltenes klubs”, Klatene, Rojas pagasts, Talsu novads, LV – 3264

26.marts:

Īsts REŅĢU ĶĒĶIS! Un kā jau ķēķī – tur ne tikai cep, vāra, šmorē un našķojas, bet arī papļāpā, paklausās, ko stāsta pieredzes bagātie, padzied, paskatās viens uz otru un dodas izvēdināt galvu.

Pasākums : 11:00 – 13:30

Aktivitātes visa pasākuma laikā –

  • Meistarklase un pēc senajām receptēm gatavoto reņģu ēdienu degustācija “Stiprinies dienai reņģu ķēķī”. Mēs dzīvojam pie jūras, precīzāk, Rīgas jūras līča Ziemeļkurzemes piekrastē. Mūsu cilvēki jau kopš sendienām ir saistīti ar jūru, tikai salīdzinot ar iekšzemes ļaudīm, mēs pie jūras ne tikai atpūšamies, jūra ir daudzu mūsu cilvēku darba vieta, iztikas avots un arī barotāja. Tāpēc mūsu pusē lepojamies ar bagātīgu zivju ēdienu kulināro mantojumu, kas gadu gaitā pārmantots no paaudzes paaudzē. 
  • Reņģu ķēķī varēsi aprunāties ar saimnieci Dinu Čubu, kura netur sveci zem pūra, bet laipni dalās ar savām receptēm. Spirgtajā pavasara dienā varēsi mieloties ar siltu zivju zupu, iepazīt visparastāko reņģi visdažādākajos ēdienos, pat uzzināt, kas ir viltotā austere.
  • Nāc pagaršot un iemācies gatavot mūsu pusē iecienītos reņģu ēdienus!
  • Izstāde un degustāciju galds “Zivju produkcijas ražotāji Rojas pagastā”. Iespēja iegādāties vietējo uzņēmumu ražojumus.
  • Radošā darbnīca bērniem.
  • Pulksten 11:15 “Zilā  jūras klase”. Par dzīvniekiem, kas mīt mūsu piekrastes mežos stāstīs dabas pētnieks Vilnis Skuja.
  • Pulksten 12:30 kopā ar Ievu Akurateri, Leonu Sējānu un Matīsu Akurateru ceļosim mūzikas pasaulē.
  • Pulksten 13:30 pārgājiens. Zināt savas tautas un valsts vēsturi, atcerēties savus senčus – tas ir katra Latvijas iedzīvotāja pienākums. Izzināsim kopā mazu kripatiņu no savas Latvijas vēstures, dodoties pārgājienā pa Kaltenes akmeņaino jūrmalu ar Kaltenes vēstures zinātāju, interesantu stāstu stāstītāju Gundegu Balodi.

Bet tā kā diena vēl tikai pusē, tad dosim Tev līdzi tūrisma bukletu, lai vari pagūt vēl līdz vakaram apskatīt citas interesantas apskates vietas Rojas pagastā. Kas zina – varbūt būsi ļoti veikls un zināt gribošs, paspēsi apmeklēt visas ieteiktās apskates vietas, lai piedalītos Reņģu ķēķa dāvanu groza izlozē 2.aprīlī, kas notiks Rojas Jūras zvejniecības muzejā.