Skip to main content

Jaunumi

Nedēļas nogales aktivitātes Talsu novadā

Šajā nedēļas nogalē saulainās dienas pavadi dabā un apmeklē kultūras pasākumus. Dodies Olimpiskajā pārgājienā LVM atpūtas un tūrisma centrā “Spāre”. Aktivitātes laikā iemācīsies aprēķināt koka augstumu un vecumu bez papildu aprīkojuma. “Uzkāpsi” virtuālajā skatu tornī, uzzināsi, kā tiek apsaimniekots mežs, pārliecināsies, cik daudz sportisku vingrinājumu var veikt bez īpaša inventāra, esot mežā. Olimpisko pārgājienu maršruti, […]


Šajā nedēļas nogalē saulainās dienas pavadi dabā un apmeklē kultūras pasākumus.

Dodies Olimpiskajā pārgājienā LVM atpūtas un tūrisma centrā “Spāre”.

Aktivitātes laikā iemācīsies aprēķināt koka augstumu un vecumu bez papildu aprīkojuma. “Uzkāpsi” virtuālajā skatu tornī, uzzināsi, kā tiek apsaimniekots mežs, pārliecināsies, cik daudz sportisku vingrinājumu var veikt bez īpaša inventāra, esot mežā. Olimpisko pārgājienu maršruti, kas tapuši Latvijas valsts mežu sadarbībā ar Latvijas Olimpisko Komiteju, ir digitāli – tie nav marķēti dabā, bet tos var iziet ar GPS palīdzību, telefonā izmantojot lietotni LVM GEO.

Vairāk informācijas: www.lvm.lv/sabiedribai/atputa/olimpiskie-pargajieni Pēc aktīva pārgājiena mežā ieplāno spēku atgūšanas pauzi Spārē! Ja radušies jautājumi par pārgājiena maršrutu vai atpūtas iespējām Spārē – zvani 26669099.

Vēro putnus!

Pavasarī viena no pārsteidzošākajām dabas takām Rojas piekrastē, ir Kaltenes putnu taka ar putnu vērošanas torni. Šis ir laiks, kad piekrastes putni atgriežas šajā Kaltenes piekrastes daļā, lai atgūtu spēkus pēc tālajiem pārlidojumiem un uzsāktu šeit ligzdošanu. Ja arī Tu vēlies vērot putnus dodies uz Kaltenes putnu taku. Takas maršrutu meklē šeit: https://www.google.com/maps/d/edit…

Atrodoties dabas takā ievēro klusumu, lai varētu ieraudzīt pēc iespējas vairāk putnu sugu.

Dodies uz purvu!

24. aprīlī – ar purva kurpēm «Kurzemes Mīnotaura labirintā» Rukšu purvā kopā ar Purvu bridējiem. Purvu bridēji palīdzēs atklāt purvu noslēpumus un purva kurpes ļaus nokļūt tur, kur citādi būtu sarežģīti vai pat neiespējami. Lieliska iespēja iepazīt pārgājienus ar purva/sniega kurpēm, ērtā un drošā veidā, lieliski pavadīt laiku dabā un klausīties aizraujošos stāstos. Pārgājiens paredzēts viegls – sūnu paklājs būs līdzens, bez ciņiem, kas varētu būt par klupšanas akmeni, tomēr pamats joprojām grīļosies tā, ka vietām veidosies pat vilnīši. 

Vairāk par pārgājienu un pieteikšanos: https://purvubrideji.lv

Izbrauc ar riteni!

Brīvdienās izmēģini velomaršrutu “Slīteres aplis” – skaists velomaršruts 50km garumā, kas ved cauri Slīteres nacionālajam parkam un senajiem Lībiešu ciemiem! Maršruts piemērots gan iesācējiem, gan pieredzējušiem braucējiem!

Maršruta karte pieejama šeit: https://www.strava.com/activities/6975034246

Informāciju par apskates objektiem atradīsi šeit: https://www.visit.dundaga.lv/userfiles/files/137/LV_Sliteresaplis.pdf

Kultūras pasākumi

22. aprīlī plkst. 15.00 Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā tiks atklāta Šveiciešu multimākslinieka Vinsenta Flikigera izstāde „Noir sur Blanc” („melns uz balta”) un citas krāsas» ar muzikālā projekta „Magnetic Bach” performanci.

22. aprīlī plkst. 17.00 Talsu Galvenajā bibliotēkā tikšanās ar zīmola „Dana ar kasti” radītāju un grāmatu autori Danu Gulbi

22. aprīlī 18.00 kinoteātrī “Auseklis” īpašais filmas „Gads pirms kara” seanss ar radošās grupas līdzdalību.

22. aprīlī plkst. 18.30 Vandzenes Tautas nama mazajā zālē literārs vakars „Pareizi nepareizais Pētera Brūvera daiļradē”.

22. aprīlī plkst. 19.00 Talsu tautas namā notiks grupas „Otra Puse” koncerts. Koncerta īpašais viesis – dziedātāja Antra Stafecka.

23. aprīlī plkst. 10.00 Laucienes kultūras namā praktiska kustību nodarbība ķermeņa apzināšanās vingrojumos un ikdienas kustībās. PIESAKIES! 28609190

23. aprīlī no plkst. 10.30 Pļavu muižas apkārtnē nūjošanas un staigāšanas diena „Lielā tautas staigāšana”

23. aprīlī plkst. 11.00 Rojas kultūras centra konferenču zālē viesosies ārstniecības augu pazinēja, bioloģijas un ķīmijas pasniedzēja Sandra Zeltiņa.

23. aprīlī plkst. 14.00 Kolkas Lībiešu saieta namā tiks atvērta multimediāla izstāde „Tautasdziesmu teicējas.1991”, kas turpina savu ceļu Latvijā.

23. aprīlī plkst. 15.00 Virbu kultūras namā Valdemārpils amatierteātra „Atspulgs” izrāde „Nūra”.

23. aprīlī plkst. 18.00 Talsu novada Upesgrīvā „Čaks lauku mierā Vilsona verandā”.

23. aprīlī plkst. 16.00 Talsu Tautas namā jauktā kora „Uz augšu” koncerts „Pēc klusuma pieturas…” Koncerta īpašais viesis – dzejniece Maija Laukmane.

23. aprīlī plkst. 19.00 Pastendes kultūras namā amatierteātra “Te Rada!” izrāde „Svētais karš”

23. aprīlī plkst. 19.00 Valdemārpils izstāžu zālē Arta Šimpermaņa koncerts .

Sporta norises

Talsi

22.04.10.00„Olimpiskā diena”Talsu novada izglītības iestādes
22.04.19.00Stendes sporta centra kausa izcīņas basketbolā 3×3 7. posmsStendes sporta centrs
23.04.10.00Latvijas Republikas čempionāta novusā 1/2 fināls dubultspēlēsTalsu sporta nams
23.04.10.00Talsu novada čempionāts galda tenisā „A” grupā kungiem un dāmāmTalsu sporta nams
23.04.10.00Talsu novada kausa izcīņa šaha ātrspēlē, 8. posmsTalsu sporta nams
23.04.10.00Talsu kauss volejbolā 2022Talsu sporta halle
24.04.10.00Talsu sporta nama kausa izcīņa novusāTalsu sporta nams
24.0412.00Mērsraga meistarsacīkstes galda tenisā – 4. posmsMērsraga sporta zāle