22.07.2021

Nedēļas nogale Talsu novadā

Vasaras radošā teātra nometne “Šekspīrs atpūšas 2021” Dundagas pilī

Ja vēlies atpūsties leģendām apvītajā Dundagas pilī no 23.-25.jūlijam, nakšņot kopā ar Baronu un Zaļo Jumpravu, jautri pavadīt laiku inteliģentā kompānijā, pilnveidoties, uzlabot savu aktiermeistarību, apgūt improvizācijas pamatus un piedalīties kādas lugas iestudējumā, vienlaikus izbaudot vasaru un pavadot nedēļas nogali teātra, Kurzemes jūrmalas un Slīteres rezervāta gaisotnē, tad šī nometne domāta tieši Tev!

“Elpo dziļāk” retrīts Melnsilā

Retrīts “Elpo dziļāk” kempingā “Melnsils” ir 3 dienu atpūta jūras krastā 23.-25.jūlijam, kurā Tev ir sniegta iespēja no jauna iepazīt sevi, jogu, meditāciju, aktīvu dzīvesveidu un citus – sev līdzīgi domājošus cilvēkus. Katra retrīta diena ir piepildīta ar sevis izzinošu praksi, dažādām fiziskām aktivitātēm, dažāda līmeņa jogas nodarbībām, meditācijām, mandalu zīmēšanu, kā arī retrīta dalībniekus sagaida vegāniskas maltītes, sarunas pie ugunskura, pārgājiens un citas aktivitātes!

Ekskursija gar Lībiešu krastu

Iespaidiem bagāta dienas ekskursija uz jūras krastu 24.jūlijā. Kurzemes garšas – svaigi kūpināts loms no vakara zvejas, bukstiņu biezputra sātam Kaltenē, mājas vīni. Gleznainas un tālas vietas, īstas jūras smaržas, skaņas un krāsas. Šlīteres bāka un kalna kraujas taka. Vienmēr citādais Kolkas rags, ko pārskalo divu jūru viļņi. Kūpinātu zivju degustācija pie zvejnieka Andra. Lībiešu Taizeļu dzimtas māju stāsts līdz ar bagātīgu senlietu klāstu.

Pārgājiens “No Kaltenes līdz Ģipkai”

Sestdien, 24. jūlijā dosimies pārgājienā gar Kurzemes krastu no Kaltenes līdz Ģipkai! Izmanto karsto laiku lietderīgi un patīkami – pie jūras vienmēr jutīsies spirgtāk nekā kontinentā! Ceļā apskatīsim senos zvejnieku un kuģubūvētāju ciemus – Kalteni, Roju un Ģipku. Uzzināsim interesantus faktus par kuģubūvētājiem un zvejniekiem. Maršruts mūs vedīs gar daudzveidīgo jūras krastu pie Kaltenes, Ķirķraga, Rojas, Žocenes un Ģipkas.

A’ SUP pa UP’

25.jūlijā plkst. 11.00 SUP piedzīvojums “A’ SUP pa UP’” Abavas rumbā. Braucienu sāksim ar iesildīšanos un SUP airēšanas pamatu apgūšanu pie gleznainās Abavas rumbas. Drosmīgākajiem būs iespēja izmēģināt savas prasmes un līdzsvaru, pieveicot ūdenskritumu ar SUP dēli, prātīgākajiem iekāpšana ūdenī uzreiz aiz rumbas, kad drosminieki būs pārvilkuši sausas drēbes. Pa ceļam redzēsim Sventes dzirnavu drupas un trošu pārcēlāju pāri Abavai, saukts arī par Sabiles gaisa tramvaju, kas ierīkots 1948.gadā (veco laiku Zērglis). Pēc tam dosimies līdz Māras kambariem, kur krastā būs iespēja baudīt maltīti un izstaigāt taiksmām apvīto alu sistēmu un gravu. Brauciena galapunkts paredzēts Rendā. 

Jēkaba diena Sabilē

Jēkaba dienā 25.jūlijā pl. 14.00 Sabiles pilsētas laukumā, Strautu ielā 4, godināsim Jēkabu ar koncertu un aicinām ikvienu līksmot līdzi ar Jēkaba Nīmaņa festivāla orķestri. Ieeja koncerta laukumā bez maksas, uzrādot sertifikātu par negatīvu Covid 19 testu, vai vakcināciju vai pārslimošanu. Dalībai klātienē lūgums ierasties savlaicīgi dokumentu pārbaudei un vietu ierādīšanai (līdz 60 personām). Lūdzu, ņemiet līdzi personu apliecinošu dokumentu. No plkst. 11.00 līdz 14.00 Sabiles pilsētas laukumā BŪS IESPĒJA veikt Covid-19 EKSPRESTESTU, atbildi saņemot 15 minūšu laikā. Koncerta tiešraide notiks Facebook profilā “Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs”.

Nepiesātinātās stīgas

25. jūlijā plkst. 20.00 koncerts par godu Amendas 250. dzimšanas dienai. Uzstājas Artūrs Liepiņš (klavieres) un stīgu kvartets “EVVEntus”. Pasākums ir bez maksas. Ieeja ar Covid-19 sertifikātu (pārslimojušajiem un vakcinētajiem). 24. un 25. jūlijā muzejā būs apskatāma izstāde “Kārli Ferdinandu Amendu pieminot”. 

Jūlija velo izaicinājums

Dodies izbautīt Talsu pauguraines ainavas un ezerus 35 km garumā. Pa ceļam redzēsi iespaidīgus grants karjerus, dižkokus, romantiskus meža celiņus, lielas ražotnes, lauku sētas, pilskalnu, mini zoo un daudz ko citu. Romantiska un nedaudz mistiska vieta piknikam – Mežītes pilskalns, kas atrodas aptuveni maršruta vidū. Peldvietas – Sirds ezers, Lejslabiņu ezers, Mundigu ezers. Jūlija foto, kas jāpievieno braucienam – senie Tuņņu kapu vārti. Vietām sastopamas latvāņu audzes – uzmanies! Ceļa segums – asfalts, grants, meža ceļi.