Skip to main content

Jaunumi

Nedēļas nogale Talsu novadā

29. janvārī plkst. 14.00, Virbu kultūras namā teātra izrāde pēc filmas „Vieglu garu” motīviem. Apmeklē Talsu novada muzeju Talsu novada muzejā apskatāmas patstāvīgās ekspozīcijas: “Ceļojums senatnē” – ekspozīcija vēstī par novada senvēsturi no 9. g. t. p.m.ē. līdz 18. gs. Ekspozīcijā ir iespēja skatīt animācijas filmiņu par zveju senatnē, no māla lauskām salikt podu, ar […]


29. janvārī plkst. 14.00, Virbu kultūras namā teātra izrāde pēc filmas „Vieglu garu” motīviem.

Apmeklē Talsu novada muzeju

Talsu novada muzejā apskatāmas patstāvīgās ekspozīcijas:

“Ceļojums senatnē” – ekspozīcija vēstī par novada senvēsturi no 9. g. t. p.m.ē. līdz 18. gs. Ekspozīcijā ir iespēja skatīt animācijas filmiņu par zveju senatnē, no māla lauskām salikt podu, ar gaisa plūsmas palīdzību, atklāt “dārgumus”, tajā izvietoti multimediju eksponāti un virtuālās realitātes brilles.

“Ar vakardienas sauli” – ekspozīcija veltīta nacionālā romantisma ideju izpausmēm, kas caurvij latviešu tautas likteņgaitas un visuzskatāmāk kā tautiskais stils atklājas Latvijas Republikas laika sadzīvē arī Talsu pusē. 

“Dabas daudzveidība Talsu novadā” – Tā stāsta par biotopiem, tajos esošajiem savvaļas augiem un mītošajām dzīvnieku sugām.

Talsu novada muzejs

Dodies uz Tiņģeres muižu

Pils balles noskaņas cienītājiem un atbalstītājiem iespēja iejusties 19.gs. tēlos pie muižas, apskatīt Talsu fotokluba izstādi “Muižas” izstāžu zālē (vēl dažas dienas), izstaigāt parku, noskatīties projekta “Muižas dzīves ainiņas” video, kas atrodami zem QR kodiem parka teritorijā.

“Mākslas un neikdienišķo darbu karte Rojā”

Iespēja pēc kartes izstaigāt Roju un apskatīt šeit esošo vides objektus un mākslas darbus. Rojā, jau vairāk kā 20 gadus ir tradīcija, vasarā organizē mākslinieku radošās darbnīcas, un, pateicoties tam, pilsēta ir iemantojusi unikālu pilsētvides mākslas kolekciju, kas gandrīz katru gadu tiek papildināta ar jauniem darbiem un mākslas objektiem. Šo aktivitāšu īstenošanu ir uzņēmies un organizē vietējais mākslinieks no Rojas – Māris Grosbahs kopā ar saviem domu biedriem un atbalstītājiem.

Dodies pastaigā gar Vaiņodes krastiem

Maršruts ved gar upes stāvo krastu pa sūnām un mētrām klātu meža zemsedzi, kāpām, liedagu un ciemata ceļu. Maršruts paredzēts dabas mīļotājiem, tostarp ģimenēm ar bērniem, sākot no aptuveni 6 gadu vecuma, kurus nebaida pastaigas pa vietām, kur daļa ceļa patiesībā nav, – jābrien pa mežu vai pa  zvēru iemītām takām.

Foto: Ainārs Gaidis

Sabiles QR orientēšanās poligons

Sabiles orientēšanās poligons ir iespēja iepazīt gan populāras Sabiles apskates vietas, gan arī sētas un pagalmus. Kurus no kontroplunktiem apmeklēt un kādā ātrumā, katrs var izvēlēties pats. Lai apmeklētu visus kontrolpunktus, jārēķinās ar veiktiem vismaz 5 km.

Orientēšanās poligonu Sabilē izveidojis orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme”, kurš to turpina pieskatīt kopā ar Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centru.