07.10.2021

Nedēļas nogale Talsu novadā

Nedēļas nogale vairs nav aiz kalniem. Steidz ieplānot brīvdienas un pavadi tās aktīvi. Esam sagatavojuši nedēļas nogales aktivitāšu apkopojumu Talsu novadā.

Nu jau par labu tradīciju kļuvušais „Talsu novada čempionāts spiningošanā komandām un individuāli 2021” notiks š. g. 9. oktobrī Sasmakas ezerā. Starts plkst. 09.00 ezera pludmalē. 

9. oktobrī esi aicināts uz Āboldienas tirgu Sabilē.

Āboldienas tirgus Sabilē, afiša

Čaks lauku mierā Vilsona verandā 9. un 10. oktobrī Talsu novada Upesgrīvā. Dzejas izrādes sākums 18.00. Ieeja pasākumā no 17.00. Pasākuma ilgums aptuveni 1 stundu 20 minūtes, vai kamēr raisās dzejas iedvesmotas sarunas.

Biļešu iegāde.

Izrāde Vilsona verandā, afiša

Rojas muzejs aicina 9. oktobrī gan lielus, gan mazus kopā ar muzejpedagogu Gaidi Riekstiņu Mauri doties pārgājienā pa Roju, iepazīstot vēsturiski nozīmīgas Rojas vietas un apskates objektus, kā arī uzzinot interesantus vēstures faktus. Visi interesenti aicināti sestdien, 10:50 tikties pie Rojas muzeja.

9. oktobrī no 10.00 – 13.00 Dabas aizsardzības pārvalde interesentus aicina uz rudenīgu sēņu ekspedīciju Šlīteres Zilo kalnu apkārtnē. Obligāta pieteikšanās pa tālr. 28611079.

10. oktobrī plkst 11.00 piedalies Taku skriešanas čempionātā, kas vienlaicīgi būs arī taku skriešanas un nūjošanas treniņseriāla “Talsu jūdze” 14. kārta.

Visu oktobra mēnesi dodies pastaigā pa Valdemarpili, Lubezeri un Lubi, fotografē skaistos skatus un iesūtīi tās Valdemarpils un Lubes kultūras namam uz adresi sigita.lidaka@talsi.lv. Iespējas tieši Tu laimēsi balviņu. Ierosmei iesakām apmeklēt Bīlavu velna laivu, Lūrmaņu klinti un Lūrmaņu avotiņu, Lubes dzirnavas, Lubezeres muižas parku, Ārlavas baznīcu, Elku liepu.

No 4. oktobra līdz 31. oktobrim Talsu Galvenās bibliotēkas izstāžu zālē apskatāma Rakstniecības un mūzikas muzeja ceļojošā izstāde „Ceļā uz Latvijas Holivudu.

Dodies uz Kolku un apskati jauno Kolkas Lībiešu saieta nama patstāvīgo ekspozīciju “Kolka. Viena sala. Divas jūras. Trīs valodas.” Tā stāsta par Lībiešu krasta lielāko ciemu Kolku un, pētot šo atšķirīgo ekspozīciju, ikviens var uzzināt arī par Latvijas pamattautas – lībiešu – dzīvi šajā piekrastē.